Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Kadir İnanır Kimdir

Anasayfa > Biyografi > Kadir İnanır Kimdir

Zirveye gelen Yeşilçam iniş yakınken 60’lar sonunda, genç bir adam olarak görünür. Güldüğünde parlayan, ve ağladığında ruhları bozamaz. Yıldız gücü ile çalışan, Yeşilçam o zamandan beri sosyal ilgili filmler yapmak daha doğru eğimlidir.

Mahallede Muzaffer Tema, Ekrem Bora, Ediz Hun, İzzet Günay ve Göksel Arsoy ile sembolize nazik urbanite karakter olarak Ayhan Işık sert çocuk siyah-beyaz döneminde gömüldü. Şimdi Yılmaz Güney aksiyon ve fantastik film kahramanı “Çirkin Kral” ve Cüneyt Arkın, adamın zamanı.

Mesleği ile karşılaşma gazetecilik okurken kazandığı bir yarışma olan bu genç adam, 1968 ve 69 çeşitli destekleyici roller ısıtır kameralar kadar. O zamana kadar eski sadece 20 yaşında. Tipik bir Anadolu brunet en iyi nitelikleri var:; ifadesi keskinleştirir güçlü siyah saçlı, siyah kaş ve bıyık var uzun boylu, ince ve atletik. Türkan fioray somutlaşan sonunda erkek meslektaşı buldu Anadolu güzellik. Belki de Yeşilçam efsanevi ikilisi bir form bu nedenle içindir.

Bu İnanır oynadı, son birkaç yıldır Kadir Maço karakterleri nedeniyle, sahne tavırları onun gerçek kişiliğini değiştirdi. Ancak, aşk hikayeleri 182 filmleri arasında özel bir yere sahip. Leyla ile Mecnun’un Kerem ile Aslı ile Kerem, Mecnun’un. Aşk Kırmızı Eşarp, Güzel İstanbul, Kırık Bir Aşk Hikayesi ile Kız Romantik yüzü aşar ve Bir Yudum. Kariyerine 1980’den sonra oldukça politize bir yol izler. Kırsal bölgelerde, adalet için savaşan bir kahraman olarak, 12 Eylül darbesi eleştiren yapımlar hareket etmeyi tercih ediyor. 40 yıldan fazla yayılan bir kariyer, Kadir İnanır İstanbul Film Festivali’nin bu yılki Sinema Onur Ödülü gerçek alıcı.

Ekleyen : - Tarih: 06 Nisan 2017 - 12:45 - Okunma Sayısı : 356 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

KATEGORİLER

Site içi Kategorilerimiz

TOP 10

En çok okunan içerikler

POPÜLER İÇERİKLER

en çok yorumlanan, en popüler olanlar.