Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Albert Einstein Kimdir

Anasayfa > Genel > Albert Einstein Kimdir

Albert Einstein Ulm doğumlu, Württemberg, Almanya’da, 14 Mart 1879 tarihinde gerçekleşti. Daha sonra Luitpold Gymnasium okulunu başladı altı hafta sonra ailesi Münih’e taşındı. Daha sonra, İtalya ve Albert için Aarau, İsviçre’de eğitimine devam etti taşındılar ve 1896 yılında fizik ve Matematik öğretmeni olarak yetiştirilmek üzere Zürih’teki İsviçre Federal Politeknik Okuluna girdi. 1901 yılında, bir yıl diplomasını kazandı, İsviçre vatandaşlığı aldı ve bir eğitim sonrası bulmak mümkün olduğu gibi, İsviçre Patent ofisinde teknik asistan olarak bir konumda kalabilir. 1905 yılında doktora derecesini aldı.

Patent ofisinde kaldığı, ve boş zamanlarında, olağanüstü çok işini çıkardı ve 1908’de Privatdozent Berne olarak atandı. 1909 yılında Zürih Olağanüstü Profesör oldu, Prag’da Teorik Fizik Profesörü 1911, Zürih ertesi yıl benzer bir yazı doldurmak için dönüyor. 1914 yılında Kaiser Wilhelm Fizik Enstitüsü’nde Profesör ve Direktör Berlin Üniversitesi’nde atandı. 1914 yılında Alman vatandaşı oldu ve siyasi nedenlerle vatandaşlığını feragat ve Amerika’ya* Princeton’da Teorik Fizik Profesörü yerini almaya göç edip Berlin’de 1933 yılına kadar kaldı. 1940 yılında ABD vatandaşı oldu ve 1945 yılında görevinden emekli oldu.

İkinci Dünya Savaşından sonra Einstein Dünya Hükümeti Hareketin önde gelen isimlerinden biriydi, o reddetti, ve Dr. Chaim Weizmann ile Kudüs İbrani Üniversitesi kurulması konusunda işbirliği yaptı ki İsrail Başkanlığı teklif edildi.

Einstein her zaman bunları çözmek için fizik problemleri net bir görünüm ve kararlılığı ortaya çıktı. Kendine ait bir stratejisi vardı ve onun hedefe giden yolda ana aşamaları görselleştirmek başardı. Bir sonraki ilerlemek için sadece bir atlama taşı olarak büyük başarıları kabul etti.

Bilimsel çalışmaları başlangıcında, Einstein, Newton mekaniği yetersizlikleri fark etti ve özel görelilik teorisi elektromanyetik alan yasalara mekaniğinin yasaları uzlaştırmak için bir girişim olmuştur. Kuantum teorisi ile birleştirilmiş oldukları istatistiksel Mekanik Ve Sorunları klasik sorunları ele almıştır: bu moleküllerin Brown hareketi bir açıklama getirdi. Düşük radyasyon yoğunluğu ile ışığın ısısal özelliklerini araştırdı ve gözlemlerini ışık foton teorisinin temelini attı.

Ekleyen : - Tarih: 27 Nisan 2017 - 16:54 - Okunma Sayısı : 338 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

KATEGORİLER

Site içi Kategorilerimiz

TOP 10

En çok okunan içerikler

POPÜLER İÇERİKLER

en çok yorumlanan, en popüler olanlar.