En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Bitlis Sohbet OdalarıBitlis Sohbet Odaları

Bitlis Sohbet Odaları içerisinde öğrenci, genç bekar, dul ve evli olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yapıyor. Üstelik bütün kullanıcılar Sohbet Odaları içerisine sadece kendilerine arkadaş edinmek için girmiyor. Bitlis Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Sohbet edecek, dertlerini anlatacak, sıkıntılarını paylaşacak ve içlerini dökebilecek arkadaş arayışları içerisinde olan çok fazla kullanıcılarımız var.

İnsanlar Sohbet Odaları içerisine illaki arkadaş edinmek için değil Sohbet, Ortam ve Makara yapmak için de kullanıyorlar. Unutmayalım ki Sohbet Odaları kullanıcılarına psikolog görevi görmektedir. Bitlis Sohbet Odaları içerisinde ki Bitlisli kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Bitlis Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Bitlisli bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Bitlis Sohbet Odaları içerisinde Bitlisli kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Bitlis Hakkında

Bitlis İli, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi Yukarı Murat-Van Bölümü’nde yer alan bir ildir. İl nüfusu: 350.994’dür. Bu nüfusun %65,1’i şehirlerde yaşamaktadır (2020 sonu). İlin yüzölçümü 8.294 km2’dir. İlde km2’ye 42 kişi düşmektedir. (Bu sayı Güroymek’ta 94’dür.) İlde yıllık nüfus artış oranı % 0,83 olmuştur. İl merkezinin denizden yüksekliği: 1637 m.’dir. 04 Şubat 2021 TÜİK verilerine göre 7 İlçe, 13 belediye, bu belediyelerde 123 mahalle, ayrıca 348 köy bulunmaktadır. İsmi Makedonya Kralı Büyük İskender’in şehirdeki kaleyi yaptırttığı komutanlarından Bedlis’ten gelmektedir. Tarihsel yapıların ağırlıkta olduğu bir vadi içinde kurulduğundan “Vadideki Güzel Şehir” diye anılır.

Tarihi

Bitlis M.Ö. 1400 yıllarından itibaren Urartular’ın yerleşim alanıydı.M.Ö. 1280 yılında Asur Krallarından I. Salmanassar devrinden sonra, Van Gölü çevresindeki dağlık alanlara yerleşen Urartular, MÖ11. yüzyıla kadar Urartular’ın yurdu olmaya devam etmiş ve 7. Yüzyıla kadar Asurlalar, 6. Yüzyıla kadar ise Medler’in yönetimi altında kalmıştır. Bitlis, daha sonra Pers Krallığı’nın kurulması ile 2. Darius tarafından ele geçirilmiştir. MÖ 4. yüzyılda Makedonya Kralı Büyük İskender’in yönetimi altına giren ve MS 2. yüzyılda Roma İmparatoru Trajan tarafından ele geçirilen Bitlis, 7. yüzyıla kadar Doğu Roma yönetiminde kaldı.

Türkler’in 10. yüzyılla birlikte başlayan Anadolu akınları sırasında önemli bir uğrak yeri haline gelen ve bu tarihlerde Alp Arslan ve ordularını Ahlat’ta konuk eden Bitlis’in Türklerin Anadolu’ya açılmasında çok önemli bir rolü de üstlenmiş oldu. 13. Yüzyılda Eyyübiler ve daha sonra Harzemşahlar ve Moğollar’ın saldırısına uğrayan ve 1514 yılındaki Çaldıran Muharebesi’yle Osmanlı egemenliğine giren Bitlis, Osmanlı İmparatorluğu’nun idaresi altında ilim, sanat ve kültür merkezi haline geldi. I. Dünya Savaşı esnasında bir süre Çarlık Rusya’nın işgali altında kalan Bitlis, Cumhuriyet’in ilanından sonra il yapıldı. Adını ise Bedlis’ten almıştır.

Bitlis Sohbet Odaları üyelik ister mi?

Bitlis Sohbet Odaları içerisine bağlanarak Sohbet Chat yapmanız için herhangi bir üyelik, kayıt gibi zorunluluğu yoktur. Sohbet Odaları içerisine üyelik yapmadan, kayıt olmadan tamamen şifresiz bir şekilde bağlanabilir, kendinize yeni Ortam yeni Arkadaşlar edinebilirsiniz. Bilmenizi isteriz ki Sohbet Odaları içerisinde Bitlis ilimizin olduğu gibi ülkemizin diğer illerinin de Sohbet Odaları bulunmaktadır.

Bitlis Sohbet Odaları

Bitlis Sohbet OdalarıBir cevap yazın

Kategoriler


Popüler Yazılar


1766 Defa
1424 Defa