En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Eskişehir SohbetEskişehir Sohbet Odaları içerisinde binlerce Eskişehir ilinden kullanıcılar Sohbet , Chat yapıyor kendilerine Eskişehir ilinden arkadaş arıyor. Üstelik Eskişehir Sohbet Odaları içerisinde sadece Eskişehir ilinden kullanıcılar değil Türkiye’nin 81 il ve ilçelerinden kullanıcılar var. Başka il ve ilçelerden olan kullanıcıların amaçları ise kendilerine Eskişehir ilinden arkadaşlar edinmektir.

Eskişehir Sohbet Odaları içerisinde çok sıklıkla öğrenci de görmekteyiz. Öğrenciler ise kendilerine yaşıtları değil de kendilerinden büyük arkadaşlar arayışlarında olduklarını görüyoruz. İlimizin öğrencileri oldukça sıklıkla görüldüğünü söyleyebilirim ve hatta Eskişehir Üniversitesi Sohbet Odaları içerisinde diyebilirim.

Fakat öğrenci , öğrenci dedim diye aklınıza sadece öğrenciler var diye gelmesin. Eskişehir Sohbet Odaları içerisinde öğrenci, bekar, dul ve evli olmak üzere kullanıcılar var. Maksat Ortam olsun. Kullanıcılarımız yeni Arkadaş , yeni Ortam içerisinde samimi Sohbet ile Chat yapıyorlar. Eskişehir ilimizden Sohbet Odaları içerisine girenler bilir fakat başka il ve ilçelerden gelip kendilerine Eskişehir ilinden arkadaş arayışında olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıtmaya ise Günyüzü ilçesi ile sürdürelim.

İlimizi tanıyalım ki Sohbet Odaları içerisinde arkadaşlar edindiğimizde o ilçe bu ilçe nerede düşünmeyelim. Üstelik Eskişehir ilimizin Tarihi, öz geçmişi, insanları nasıl bilelim. Bilelim ki Sohbet Odaları içerisinde yabancılık çekmeyelim.

Günyüzü Hakkında

Tarihi

Hititler ve Roma döneminde bazı küçük yerleşim birimleri olsa da bölgede ilk yerleşim Anadolu’da ilk Türk uygarlığı olan Selçukluların Sivrihisar’a 1072 yılında yerleşmesi ile birlikte başlar. 1289’da Osmanlı Devleti’nin Sivrihisar’ı ele geçirmesinden sonra Osman Bey, bütün Eskişehir çevresinin idaresini kardeşi Gündüz Bey’e vermiştir. 3000 kadar Türkmen aşireti çevreye yerleştirilmiştir.

Yörük Türkmen gelenekleri bölgede hâkim kültürdür. Bölgede: Sivrihisar’ın Karkın köyü ile Günyüzü’nün Beydili ve Yörme arasına Karkın aşireti; Günyüzü’ndeki Bedil Köyüne, Beydili aşireti; Yazır köyüne Yazır aşireti; Ayvalı yaylasına Buğdüz aşireti; Sivrihisar’ın merkez Kılıç Mahallesi ile Günyüzü’nün Gecek köyüne ise Kılıç aşireti iskan edilmiştir.

Cumhuriyet öncesinde Kozağacı adıyla köy olan Günyüzü, 1932 yılında bucak (nahiye) olmuş, 29 Şubat 1972 tarihinde belediye teşkilatı oluşturulmuş, 20 Mayıs 1990 tarih ve 20523 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan 3644 sayılı kanunla müstakil bir ilçe olmuş ve 6 Ağustos 1991 tarihinde resmen çalışmaya başlamıştır.

Osmanlı arşiv belgelerinden XVI. yüzyılda Sultanönü sancağı ve Eskişehir için yapılan araştırmada;

Günyüzü nahiyesinde bulunan dirliklerin tamamı tımarlı sipahi idi. İnönü kazasında 21 tımar, Günyüzü nahiyesinde ise 9 tımar bulunuyordu. ve Ayrıca, Günyüzü Tabi-i Sivrihisar Sultanönü sancağı Serpiyade‘sine bağlı olan nahiyedir. bilgileri verilir. Günyüzü nahiyesinden bir dönem de İsaklı nahiyesine göç edenler olmuştur.

Coğrafya

Günyüzü ilçesinin arazileri ova görünümünde olsa da yer yer yüksek dağ ve kayalıklar arazideki düzlüğü bozmaktadır. Konya ilinin Yunak ve Çeltikilçelerine giden yol güzergâhı üzerindedir. Ayrıca ilçe sınırları içinde üç yayla ve mandıra bulunmaktadır.

Konum

Batısında Yazır (1.5 nm), kuzeyinde Hamamkarahisar (4.1 nm) ile Çardaközü (3.3 nm), doğusunda Beyyayla (Sürez) (1.7 nm) ve güneyinde Gecek (1.0 nm) gibi yerleşim yerleri konumlanır. Eskişehir il merkezine 135 km, Sivrihisar ilçesine 39 km, başkent Ankara‘ya 118 km uzaklıktadır.

Ekonomi

İlçe ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanır. Arpa, buğday, yulaf, haşhaş, ayçiçeği ve şeker pancarı yetiştirilmektedir. Günyüzü ilçesi kavun diyarı olarak da bilinmekdedir. İlçede büyük sanayi kuruluşu bulunmaz.

Turizm

Günyüzü ilçesinin 8 km güneyinde, eskiden Yörme olarak bilinen şimdiki Gümüşkonak beldesinde Bizans harabelerinde St Michael at Germia isminde bir azizin kabri bulunur.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir