En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Elazığ Sohbet OdalarıElazığ Sohbet Odaları

Elazığ Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Elazığlı kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Elazığ Sohbet Odaları içerisinde sadece Elazığlı kullanıcılar değil. Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yaparak kendilerine Elazığlı arkadaş arıyor. Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan kullanıcılar Elazığ Sohbet Odaları içerisinde olsa dahi farklı illerden olup da kendilerine Elazığlı arkadaş arayan kullanıcı yoğunluğu ise Elazığ ilimize sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Sohbet Odaları kullanıcılarına yıllardır kesintisiz ve tamamen ücretsiz bedava olarak Sohbet Chat adı altında Arkadaşlık Sitesi sağlamaktadır. Sohbet Odaları ülkemizde kurulduğundan bu zamana kadar olan süreçte Elazığ Sohbet Odaları adı ile kullanıcılarına Elazığ ilinden yeni Arkadaşlar edinmelerini sağlıyor. Elazığlı kullanıcılara olduğu gibi farklı illerden olup da kendilerine Elazığlı arkadaş arayışında olan kullanıcılarımıza da Sohbet imkanı sağlamaktadır.

Elazığ Sohbet Odaları içerisinde ki Elazığlı kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Elazığ Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Elazığlı bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Elazığ Sohbet Odaları içerisinde Elazığlı kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Elazığ Hakkında

Elâzığ ili, MÖ 4000’li yıllarda kurulan, Harput kentinin ovadaki devamıdır. Bu nedenle yıllarca Harput olarak anılmıştır. Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun hâkimiyetinin Anadolu’ya kayması ile Harput’un Türk yurdu olmasında en önemli savaşın Malazgirt Meydan Muharebesi olduğunda şüphe yoktur. Nitekim Harput ve çevresi, Malazgirt Muharebesi’nden sonra Türklerin eline geçmiş olup, yörede Büyük Selçuklu İmparatorluğu’na bağlı olarak Çubukoğulları Beyliği kurulmuştur. (1085).

Harput’un Türkler tarafından alınmasına kadar sadece müstahkem bir kale hüviyetinde kalan bu yer, Türklerle beraber büyüyen bir şehir hâline gelmiştir. Çubukoğulları Beyliği’nin ömrü uzun sürmemiş ve ardından 1110 yılında Artukoğulları dönemi başladı. Bir müddet sonra Harput Artukluları diye bilinen bağımsız bir beylik kuruldu. Harput, 1230 yılında Moğolların eline geçmiş, 1234 yılından itibaren de Anadolu Selçuklu İmparatorluğu’nun hâkimiyeti altına girdi. 1507 yılında Safevîlerin eline geçen Harput, 1516 yılında ise Çaldıran Savaşı ile Osmanlı hakimiyetine girmiştir.

Mezra denilen bugünkü yerleşim yerine 1834’te taşınan Elâzığ’a 1862 yılında Sultan Abdülaziz’in tahta çıkışının beşinci yılında Kütahyalı Ahmet İzzet Paşa devrinde buraya tayin edilen Vali İsmail Paşa’nın teklifi ile Ma‘mûretü’l-Azîz Vilâyeti ismi verilmiştir. Fakat telaffuzu güç olduğundan halk arasında kısaca El-Azîz olarak söylenegelmiştir. Zaman içinde bölgeye eyalet merkezliği yapan şehre 1937 yılında Atatürk tarafından tahıl ambarı, bolluk ve bereket anlamına gelen El-Azık adı verilmiş olup, zamanla Türkçe ses uyumuna uygunluğu ve söyleniş kolaylığı nedeniyle Elâzığ olarak kullanılır olmuştur.

Elazığ Sohbet Odaları

Elazığ Sohbet OdalarıBir cevap yazın

Kategoriler


Popüler Yazılar


1766 Defa
1424 Defa