En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Nevşehir Sohbet OdalarıNevşehir Sohbet Odaları başlıklı makalemde siz değerli kullanıcılarımıza ilimiz için özel olarak açılmıştır. Sohbet Odaları ve dahası Nevşehir ilimiz hakkında bilgiler vereceğim.

Nevşehir Sohbet Odaları

Nevşehir Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Nevşehirli kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Nevşehir Sohbet Odaları içerisinde sadece Nevşehirli kullanıcılar değil.

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yaparak kendilerine Nevşehirli arkadaş arıyor. Türkiye’nin 81 ilinden Nevşehir Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar olsa dahi. Farklı illerden olup da kendilerine Nevşehir Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayan kullanıcı yoğunluğu ise Nevşehir iline sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Nevşehir Sohbet Odaları içerisinde ki Nevşehirli kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Nevşehir Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Nevşehirli bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Nevşehir Sohbet Odaları içerisinde Nevşehirli kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Nevşehir Hakkında

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Nevşehir, Muşkara adlı bir köy iken, şehir halini almaya başlamasından sonra, 18. yüzyılda Osmanlı Türkçesinde “yeni kent” anlamına gelen bugünkü adını almıştır.

Nevşehir, 6429 sayılı yasa ile 20 Temmuz 1954 tarihinde il haline getirildi. Kırşehir ve Kırşehir’e bağlı Mucur, Avanos, Hacıbektaş (1945’te ilçe oldu), Kayseri’ye bağlı Ürgüp (1935’te ilçe oldu), Niğde’ye bağlı Arapsun (1948’de Gülşehir adını aldı) Nevşehir’in ilçeleri haline getirildi.

Kozaklı ve Hamamorta köyleri Avanos’a bağlı birer köy iken birleştirilerek 1954’te Kozaklı adıyla ilçe olarak Nevşehir’e bağlandı. Kırşehir 1957’de tekrar il yapıldı. Mucur ilçesi ile beraber Nevşehir’den ayrıldı. Daha önceleri Melegübü ismi ile anılan bir bucak merkezi olan Derinkuyu, 1 Nisan 1960’ta ilçe durumuna getirildi. Acıgöl kasabası ise 4 Temmuz 1987’de ilçe olmuştur.

Ekonomisi

İlin ekonomisi geniş ölçüde tarıma dayanır. Faal nüfusun % 75’i tarım sektöründe çalışır. Sanayi pek gelişmemiştir. Turizm sektörü son senelerde hızla gelişmektedir. Peri bacaları ve kayalara oyulmuş kiliseler.

Tarım: Mevsim ve yağış şartları sebebiyle tarım ürünleri fazla çeşitli değildir. Tahıl, yumru ve sanayi ürünleri başlıca tarım ürünleridir. Patates üretiminde Nevşehir ili Niğde ve İzmir’den sonra üçüncü sırada bulunur. Ayrıca ilde şeker pancarı, buğday, arpa, çavdar, bakla, nohut, fasulye, mercimek yetiştirilir. Sebzecilik gelişmiştir. Fakat meyvecilik bilhassa bağcılık önemli yer tutar. Meyve olarak üzüm, elma, zerdali, armut, kayısı, ceviz, dut, iğde, ayva ve badem yetişir.

Hayvancılık: Nevşehir ilinde arazinin ekime tahsis edilmesi sebebiyle yeterli otlak (çayır ve mer’a) yoktur. Fakat, besi hayvancılığı gelişmekte olup, bunun neticesi sığır miktarı artarken, küçükbaş hayvan sayısı gittikçe azalmaktadır.

Nevşehir Sohbet Odaları

Nevşehir Sohbet OdalarıBir cevap yazın

Kategoriler


Popüler Yazılar


1766 Defa
1424 Defa