En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Yalova SohbetYalova Sohbet

Yalova Sohbet Odaları içerisinde 18 yaşından büyük öğrenci, genç bekar, dul ve evli olmak üzere binlerce bay/bayan kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Yalova Sohbet Odaları içerisinde sadece Yalovalı kullanıcılar değil. Türkiye’nin 81 ilinden bay/bayan kullanıcılar Yolova Sohbet Odaları içerisinde sohbet chat yaparak kendilerine Yalovalı arkadaş arıyor.

Türkiye’nin 81 ilinden bay/bayan kullanıcılar Yalova Sohbet Odaları içerisinde olsa dahi. Farklı illerden olup da kendilerine Yalova Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayışında olan kullanıcı yoğunluğu ise Yalova iline sınır ve yakın illerden olmaktadır. Kelimelerime başlamadan önce Yalova ilimizi tanıyalım. İlimizi tanımaya önce Altınova , Çınarcık , Çiftlikköy , Termal ilçeleri olarak sırasıyla tanıyalım.

Altınova Hakkında

Altınova Yalova iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Kocaeli, güneyde Bursa illeri, batıda Çiftlikköy ilçesi, kuzey ve kuzeydoğuda da İzmit Körfezi’yle çevrilidir.

1930’a kadar Kocaeli‘nin Karamürsel ilçesine bağlı köy olan ve 31 Aralık 1986’da aynı ilçeye bağlı beldeye dönüşen Altınova, 1995’te yapılan bir düzenlemeyle ilçe haline getirildi ve aynı düzenleme sırasında kurulan Yalova iline bağlandı.

Coğrafya

İlçenin sahil bölümünü, Karamürsel topraklarından gelen Yalakdere’nin oluşturduğu Hersek deltası oluşturur. Şehir merkezi deltanın başlangıcına kurulmuştur.

Çınarcık Hakkında

Çınarcık, Yalova ilinin bir ilçesidir.

Yalova’nın merkez dışındaki en büyük ilçesidir. Kış aylarında nüfusu yaklaşık 13.000 iken, yaz aylarında bu sayı bazen 300.000’i geçebilmektedir. Türkiye’nin en kalabalık ili olan İstanbul’a yakındır.

Tarihi

İlçenin bulunduğu topraklar, Milat’tan 3-4 bin yıl önce kurulmuş yerleşim merkezlerindendir. Bölge sırasıyla; Frigyalılar, Kimiryalılar ve Vitrinyalılar’ın hakimiyetinde kaldıktan sonra MÖ 74 yılında Roma Devleti’ne geçmiştir. Roma döneminden kalan bazı kalıntılara Çınarcık ilçesi ve köylerinde rastlamak mümkündür.

Çınarcık uzun yıllar süren Bizans hakimiyetinin ardından 1307 yılında Osman Bey tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır. Kurtuluş Savaşı yıllarında üç kez işgal edilmiş ve en son 19 Temmuz 1921 tarihinde düşman işgalinden tamamıyla kurtarılmıştır. Rum döneminde adı ‘temiz havası olan şehir’ anlamına gelen KİO olan ilçenin günümüzdeki adının tam olarak nereden geldiği bilinmemektedir. Çınarcık’a yakın gezip görülecek yerler arasında; Termal, Esenköy, Erikli Yaylası bulunmaktadır.

Çiftlikköy Hakkında

Çiftlikköy, Yalova ilinin bir ilçesidir.

Yalova merkezine 5 km. uzaklıkta bulunan Çiftlikköy’ün belediye sınırı 5.946 dönümdür. Yalova İzmit Devlet Karayolu üzerinde bulunan ilçe Yalova’nın doğusunda Marmara Denizinin güneyinde Karamürsel İlçesi’nin batısında yer alır. Tek beldesi Taşköprüdür.

Köyleri Gacık, Laledere, Çukurköy, Burhaniye, Dereköy, Kabaklı, Denizçalı, İlyasköy, Kılıç’tır. Gacık, kirazı ile meşhurdur. Türkiye’nin ilk bayan muhtarı bu köyümüzdedir. Tarihi bir de hamam vardır. İsmi Laledere olmasına rağmen karanfil seraları ile meşhur olan köyü aynı zamanda bir orman köyüdür.

Termal Hakkında

TermalYalova ilinin ilçelerinden biridir. İlçe merkezi olan Termal kasabası, Yalova kentine 12 km uzaklıktadır. Adını buradaki termal kaynaklardan alır. Dünyaca ünlü kaplıcalarında çok sayıda turist ağırlayan önemli bir turizm merkezidir.

Termal kasabası yeni bir yerleşmedir. Gökçedere ve Üvez pınar köylerinin birleştirilmesi sonucunda ortaya çıkmıştır. Nüfusunun çoğunluğu 93 Harbi göçmeni Gürcüler ile Lazlar ve Balkan göçmenlerinden oluşan bu iki köy 1992’de bir beldeye dönüştürülmüştür.

Bu belde 1995 yılında Termal adıyla ilçe olunca, Termal kasabası da ilçe merkezi haline geldi. Gökçedere ve Üvez pınar bugün termal kasabasının mahallesidir. Termal ilçesine bağlı Akköy ve Yenimahalle köylerinin nüfusunun çoğunluğu da 93 Harbinin ardından Hopa ilçesi ile Çhala vadisinden göç eden Lazlar ile Maçaheli bölgesinden göç eden Gürcülerden oluşmaktadır.5 Yorumlar

 1. Cem54

  25 Ekim 2021 at 12:12

  Djleriniz çok iyi çok yardımcı oldular bu yorumu djlerinizin kıymetini bilin diye yazıyorum

 2. Ertuğrul

  2 Kasım 2021 at 00:50

  İlk defa girdim fakat içerisi çok güzel sanalalemde takılacağım zaman yine sizi tercih edeceğim

 3. Gladyator

  2 Kasım 2021 at 08:12

  Her akşam gece sabaha kadar burdayım sabaha kadar Sohbet sanki gün içi gibi dönüyor

 4. Cem54

  2 Kasım 2021 at 08:18

  Djleriniz çok iyi çok yardımcı oldular bu yorumu djlerinizin kıymetini bilin diye yazıyorum

 5. Juliet

  2 Kasım 2021 at 08:25

  Kaliteli bir site üstelik yaş sınırlaması da var 18 yaşından küçükler giremiyor buda iyi bişey çoluk çocukla sohbet etmiyoruz

Bir cevap yazın

Kategoriler


Popüler Yazılar


1766 Defa
1424 Defa