En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Trabzon Sohbet OdalarıTrabzonTürkiye‘nin bir ili ve en kalabalık yirmi yedinci şehridir. TÜİK verilerine göre ise Trabzon’un 2020 nüfusu 811.901 oldu. Erkeklerin nüfusu 402 Bin 224, kadınların nüfusu ise 409 Bin 677 oldu. Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz Bölümü’nde yer alan ilin Karadeniz’e kıyısı bulunur.

Karadeniz sahili ile Doğu Karadeniz Dağları arasında yer almakta olup yüz ölçümü açısından az bir alan kaplar. Batısında Giresun’a bağlı Eynesil ilçesi, güneyinde Gümüşhane’ye bağlı Torul ilçesi ve Bayburt, doğusunda da Rize’ye bağlı İkizdere ve Kalkandere ilçeleri bulunur.

Evliya Çelebi Trabzon için şöyle demiş: – Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası.

Activison imzalı dünyaca ünlü savaş oyunu serisi Call of Duty’nin Soğuk Savaş dönemini anlatan Call of Duty: Black ops Cold War oyununun bazı sahneleri Trabzon’da geçmektedir.

Trabzon halkı, adet, yaşam tarzı, gelenek ve görenek bakımından kendine ve yöreye özgü özellikler taşımaktadır. Trabzon’da çeşitli Türk boyları yaşamaktadır. Çepniler Şalpazarı ve Beşikdüzü başta olmak üzere Düzköy, Vakfıkebir, Akçaabat, Çarşıbaşı, Of, Sürmene ve Araklı’nın bazı köylerinde yaşamakta olup, Şalpazarı’nda Türkmen gelenekleri hala devam etmektedir.

Osmanlı döneminde Trabzon’un da içinde bulunduğu Ordu-Giresun-Trabzon-Gümüşhane bölgesine “Vilayet-i Çepni” de denmekteydi. Ayrıca Evliya Çelebi, eserinde Trabzon bölgesi için “20.000 Çepni Türkmen çadırının bulunduğu yer.” olarak bahsetmektedir. Fatih zamanında Oğuzlar’ın Avşar boyundan olan Karamanoğullarından gelen Türkmenler ile Halep-Irak bölgesinden gelen Türkmenler de Trabzon’a yerleştirilmişlerdir. Trabzon, Osmanlı’nın dağılmasından sonra Kırım Türkleri tarafından da yerleşim yeri olarak seçilmiştir. Bölgedeki Rum nüfus 1923 yılında Yunanistan ve Türkiye arasında yapılan “Nüfus Mübadelesi” ile gönderilmiştir. Ancak bir kısmı Müslüman olmuş fakat zaman içerisinde Türkleşmiştir. Ufak bir kısmı ise Pontus Rumcası konuşmaktadır.

Chat Odaları

Trabzon ili ve halkı için özel kurulmuştur. Fakat sadece tranzonlular kullanabilir diye bir şart veya kural yok peki neden Trabzon Sohbet Odaları hemen açıklamasını yapayım. Tabiki trabzonlular ve trabzonda ikamet eden kullanıcılarımıza açık ve onlar için özel kuruldu. Ama Türkiye’nin 81 iline açık bir Chat Odaları olmasının sebebi ise ; Diğer illerden olan ve diğer illerde ikamet eden kullanıcılar trabzonlu arkadaş, eş, dost bulmak istediklerinde bu Sohbet Sitesi ‘ni kullanarak içerisinde diledikleri gibi Chat yapabilcekler.

Bilindiği gibi Trabzon ili ve ilçeleri karpostar gibi güzeldir. Trabzon ilininde her yörenin olduğu gibi şivesi var. Herşeyi ile bambaşka olan ilimiz Trabzon’un plakası 61 dir.

Sohbet Odaları trabzonluların dilediği gibi içerisinde Chat yapabilcekleri Platformdur. Trabzonlu kardeşlerimizi içeride Bay/Bayan kullanıcılar ile doyasıya Sohbet Chat bekliyor. Sadece trabzon değil trabzondan Bay/Bayan arkadaş, eş, dost arayışında olan herkes içeride Chat yaparak yeni arkadaşlar ile tanışıp Sohbet ederek Real Ortam ‘lara girebilirler.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir