En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Çanakkale Sohbet OdalarıÇanakkale Sohbet Odaları

Çanakkale Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Çanakkaleli kullanıcımız Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Çanakkale Sohbet Odaları içerisinde sadece Çanakkaleli kullanıcılar değil.

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Çanakkale Sohbet Odaları içerisinde. Sohbet Chat yapıyor kendilerine Çanakkaleli arkadaş arıyor. Türkiye’nin 81 ilinden kullanıcılar Çanakkale Sohbet Odaları içerisinde olsa dahi farklı illerden olup da kendilerine. Çanakkaleli arkadaş arayan kullanıcılarımızın yoğunluğu ilimize sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Çanakkale Sohbet Odaları içerisinde ki Çanakkaleli kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Çanakkale Sohbet Odaları içerisinde kendilerine. Çanakkaleli bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Çanakkale Sohbet Odaları içerisinde Çanakkaleli kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Çanakkale Hakkında

Çanakkale’nin şu anki bulunduğu yerin adı 19. yüzyılda Kale-i Sultaniye olarak geçmektedir ve bu isim 1890 yılında şehrin resmî adı olarak kayıtlara geçmiştir. Osmanlı zamanında önemli bir kale işlevi görmüş olup, Kale-i Sultaniye (Osmanlı Türkçesi: قلعة سلطانيه ) ya da günümüz Türkçesi ile Sultaniye Kalesi ismi bu işlevin bir kanıtıdır. 17. yüzyılın sonlarından itibaren gelişen çömlek yapımı, şehrin bu konuda ün yapmasını sağlamıştır.

Hatta yine bu zamanlarda bir seyyahın yapılan seramiğin kalitesinden etkilenip. Bunu Hollanda’nın Delft şehrinde yapılan seramiklerle karşılaştırması şehre Çanak kalesi ismini vermiştir. Çanakkale isminin Yunanca’sı Δαρδανέλλια veya Dardanellia, ki bu isim de sonradan Dardanelles olarak İngilizceye çevrilmiştir. 1920’lerden itibaren İngilizler Çanakkale’ye Chanak veya Kale Sultanie demeye başladılar.

Kültür

Çanakkale, binyıllar boyunca farklı toplumların egemenliğinde kalmıştır. Gerek mimarisinde gerek yaşamda onlardan izler taşımaktadır. 1970’li yıllardan itibaren yapılmaya başlayan ticari yatırımlarla ildeki geleneksel toplum yapısı yerini hızla modernize kente bırakmıştır. Ticari yatırımlarla ulaşım kolaylaşmış ve şehrin görünümünün değişmesi böylece başlamıştır. Bugün Çanakkale Türkiye’nin en modern çevrelerindendir. Geniş kaldırımları, temiz caddeleri, bakımlı binaları ile örnek bir şehirdir. Henüz altyapısı tam oturmamışsa da kültürel anlamda Çanakkale ili Türkiye’de önde gelen çevrelerdendir.

Toplumda çekirdek aile yaygındır. Toplum, Manavlar, Türkmenler, Pomaklar, Yörükler, Bulgaristan göçmenleri ve az sayıda Kumuk Türkleri ve Çerkes ile Boşnak’tan oluşur. Boşnak ve Yörükler genelde tarım ile uğraşırlar. Fakat halk etnik yapıya göre ayrılmamış birlik içinde yaşamaktadır. Fakat her toplum kendi kültürel yapısını korur. İl ve ilçe merkezlerinde büyük ölçüde modern giyim örnekleri benimsenmiştir.

Çanakkale Sohbet Odaları

Çanakkale Sohbet OdalarıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kategoriler


Popüler Yazılar


1190 Defa