En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Konya SohbetKonya Sohbet Odaları içerisinde Sohbet Chat yapmaya başlamadan önce sizlere Konya’nın ilçeleri hakkında bilgiler vereceğim. Bu makalemde ise Konya’nın ilçesi olan Derebucak’dan başlayacağım.

Derebucak Hakkında

Konya‘nın bir ilçesidir. Komşu ilçesi olan Beyşehirde bulunan Beyşehir Gölü’nü besleyen barajı ile ve mağaraları ile tanınır.

Derebucak’ın ne zaman kurulduğu kesin olarak bilinmemekle beraber eldeki mevcut bilgilerden; Bayram Yeri, Yukarı Köy, Balat, Işıklar, Çukurlar ve Seniryeri adlı mevkilerden toplanarak bugünkü Derebucak’ı kurdukları sanılmaktadır. Kuruluş yılları Anadolu Selçuklu Devleti ‘nin egemen olduğu dönemlere rastlamaktadır.

Pek fazla tarihi eserin bulunmadığı ilçede en göze çarpan kalıntılar Suluin Mağarası’ndakilerdir. Bu mağaralarda Aziz ve Azizelerin bulunduğu 14 fresko bulunmaktadır. Söz konusu mağaralar koruma altına alınmıştır. Yine Taşlıpınar Hitit kabartmalarının ne zaman yapıldığına ilişkin kesin tarih bilinmemektedir.

Ayrıca tabii güzelliklerden yine Körikini Mağaraları, Balat Mağarası, Düden gibi yerleri de sayabiliriz. Balat Mağarası’nın Türkiye’nin en uzun (1900 m.) mağaralarından olduğu belirtilmektedir.

İlçe, Konya ilinin Akdeniz Bölgesi kesiminde Antalya sınırında Torosların arasında yer almaktadır. Bu nedenle karasal-geçiş iklimi hüküm sürmektedir. İlçe merkezinin toplam nüfusu 1990 sayımlara göre 5215 köy ve kasabalarıyla birlikte 15,989 olarak tespit edilmiştir.

İlçe halkının geçimi genelde yurt dışında çalışanlara bağlı olmakla birlikte tarım da yapılmaktadır. İnsan ve hayvan gücüne dayalı kuru tarım yapılmaktadır. Tarımda verimi etkileyen iklim toprak sulama gübreleme ve makineleşmeye gitmektedir. Tahıl üretiminin yanı sıra sebze ve meyvecilikte hemen her tür sebze ve meyve yetiştirilmektedir. Ayrıca seracılıkta da büyük gelişme vardır. Ormancılık alanında etkin bir yeri olan ilçenin kasaba ve köylerinde ticarete de önem verilmektedir.

İlçe 1927 ve 1955 yılları olmak üzere iki defe büyük yangın geçirmiştir. Her iki yangında da 5-10 ev yanmadan kurtulabilmiştir.

Yurt dışında en çok işçi çalıştıran ilçelerden biri olan ilçe Beyşehir-Antalya karayolu üzerinde olmasına rağmen ulaşım belediyenin kendisine ait otobüsleriyle yapılmaktadır.

Konya Sohbet

Konya Sohbet Odaları içerisinde sadece Konya ve ilçelerinden değil Türkiye’nin 81 il ve ilçelerinden kullanıcılar Sohbet Chat yapıyor. Sohbet Chat yapan kullanıcılarımız Konya Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Konya ilinden ve ilçelerinden Bay/Bayan arkadaşlar arıyorlar.

Sohbet Odalarımız içerisinde sadece Konya ve ilçelerinin değil 81 il ve ilçelerinin başlıklarıyla Sohbet Odalarımız mevcuttur. Üstelik tamamen Ücretsizdir. Yeni üye kaydı olma, kayıtlama ve şifreleme gibi bir zorunluluğu yoktur. Misafir nickleriyle veya takma isimlerinizi kullanarak kayıt olmadan ücret ödemeden tamamen bedava bir şekilde Odalarımız da Sohbet Chat yaparak kendinize arkadaşlar bulabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir