En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Hatay Sohbet OdalarıHatay Sohbet Odaları

Hatay Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Hataylı kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine bulundukları illerden arkadaş arıyor. Üstelik Hatay Sohbet Odaları içerisinde sadece Hatay değil. Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan kullanıcılar Hatay Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Hataylı arkadaş arıyor.

Hatay Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılarına yıllardır kesintisiz ve ücretsiz Sohbet Chat imkanı sağlamaktadır. Sizlerin de bildiği gibi Sohbet Odaları günümüze 1999 yılından gelmiştir. O yıllar pek seçenek olmadığı için haddinden fazla talep vardı. Şimdileri ise haddinden fazla Sohbet Siteleri olmasından dolayı kullanıcılar farklı farklı Sohbet Siteleri içerisine bölünmüştür. Yılların eskitemediği, unutturamadığı mirc Sohbet Odaları kullanıcılarına Bedava olarak Sohbet adı altında Arkadaşlık Sitesi sağlamaktadır.

Hataylı kullanıcılarımız ilimiz hakkında bilgilere sahiptir. Fakat farklı illerden olup da Hatay Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Hataylı bay ve bayan arkadaş arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtmaya başlayalım. İlimizi tanıyalım, hakkında bilgilere sahip olalım ki Hataylı kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Hatay Sohbet Odaları

Hatay Hakkında

Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde, Akdeniz’in doğu ucunda kıyıları olan bir ildir. Hatay ilinin merkezi Antakya’dır.

Hatay ili, 2020 yılında 1.659.320 kişiden oluşan bir nüfusa sahipti. Akdeniz’in doğu şeridinde 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları arasında yer alan Hatay’ın doğusunda ve güneyinde Suriye, batısında Akdeniz, kuzeybatısında Adana, kuzeyinde Osmaniye ve kuzeydoğusunda Gaziantep bulunur.

Etimolojisi

Hatay, 1930’larda ortaya atılmış bir yer adıdır. Osmanlı döneminde bugünkü Hatay’ın kapsadığı topraklar İskenderun ve / veya Antakya olarak adlandırılıyordu. Nitekim Osmanlı döneminde bu bölge Halep Eyaleti’ne bağlı bir sancak idi. Fransa ile Suriye arasında Eylül 1936’da imzalanan anlaşmada da “Sandjak d’Alexandretta” (İskenderun sancağı) veya “Liwaa el İskenderuna” (İskenderun livası) geçer.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıllarında İskenderun ve Antakya Türkiye’nin sınırları dışında kalıyordu (bak. Hatay Sorunu). Bu iki bölgelerin kaderinin belirleneceği sırada TBMM’de Siirt mebusu olarak bulunan İsmail Müştak Mayakon, 10 Ekim 1936’da Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan “Tarihten Bir Yaprak” adlı makalesinde, Çin’in kuzeyinden gelen ve “Hatay Türkleri” olarak anılan Türklerin daha sonra buraya yerleştiği, bundan dolayı da bu yörenin Hatay olarak adlandırılması gerektiğini yazmıştır.

Bu yazının ardından önce Türk basınında Hatay adı kullanılmış, daha sonra Türkiye’ye katılan bu bölgeye resmen Hatay adı verilmişti. Nitekim 1940 genel nüfus sayımında bölge “Hatay vilayeti” olarak yer almıştır. Hatay adının Hitit prensliklerinin kurduğu Hattena Krallığı’ndan geldiği ve yöreye bu adı 1936’da Atatürk’ün verdiği de ileri sürülmüştür.

Hatay Sohbet Odaları

Hatay Sohbet OdalarıBir cevap yazın

Kategoriler


Popüler Yazılar


1477 Defa
1055 Defa