En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Amasya Chat OdalarıAmasya Chat Odaları içerisinde ki Chat kanallarımızı sizlere sırayla sıralayayım.  Amasya Chat , Amasya Chat Odası , Amasya Chat Odaları , Amasya Chat Sitesi , Amasya Chat Siteleri şeklindedir. Birde Sohbet Odalarımız var sizlere Sohbet Odaları başlıklarımızı yani adlarını sıralayayım.

Amasya Sohbet , Amasya Sohbet Odası , Amasya Sohbet Odaları , Amasya Sohbet Sitesi , Amasya Sohbet Siteleri başlıklarıyla Sohbet Odaları hizmeti sağlamaktayız. Birde anlattığım odalar haricinde ise Canlı Sohbet Odaları var. Bunlar ise ; Amasya Canlı Sohbet , Amasya Canlı Sohbet Odası , Amasya Canlı Sohbet Odaları , Amasya Canlı Sohbet Sitesi , Amasya Canlı Sohbet Siteleri şeklindedir.

Amasya ilimizi tanıyarak Sohbet ‘e geçelim artık. İlimizi tanımaya önce Suluova ve daha sonrasında arkasından Göynücek ilçesiyle sürdürelim. Bakalım Suluova nerede Göynücek nerede durumları nedir.

Suluova Hakkında

SuluovaAmasya ilinin bir ilçesidir.

İl merkezine 25 km mesafede ve batıda yer alır. Orta Karadeniz’in ilçelerinden biri olan Suluova, miladi ilk yıllarda “Arguma” (Sulakyurt) adıyla anılır. 1902 yılında Suluca ismiyle bucak olmuştur. 1946 yılında Suluova ismini almış ve ilçe olmuştur. 2010 yılı Nüfus sayımına göre Suluova’nın nüfusu, ilçe merkezinde 37.669, kasaba ve köylerde 9.841 olmak üzere toplam 47.510’dur.

İlçeye bağlı bir belde (Eraslan Beldesi) ve 38 köy bulunmaktadır. İlçe merkezinde 20 mahalle vardır. Köylerin 2/3’ü ova köyü, 1/3’ü ise orman ve dağ köyüdür. Köylerin yerleşimi topludur.

Suluova’nın tarihi MÖ 2000’li yıllara dayanmaktadır. “Doğukent” mahallesinde bulunan Kumbettepe’ de yapılan kazılarda çıkan envantere göre ilçe tarihi, kalkolotik çağ ve Hititler devrine kadar uzanmaktadır.

Selçuklular döneminde Türk idaresine (egemenliğine) girmiştir. 1386 yılında Osmanlı idaresine geçmiştir.

Zengin bir linyit kaynağına sahip ilçe merkezi 1954 yılında Şeker Fabrikasının kurulması ile hızlı bir gelişme göstermiştir.

Göynücek Hakkında

Göynücek, Amasya ilinin bir ilçesidir. Amasya ilinin güney batısında yer alır. Göynücek, Türkiye’de sadece illere has bir konuma sahiptir; 4 tane ilin arasındadır. Göynücek, bir dönem Çorum iline bağlı olmuştur. Amasya, Tokat, Çorum ve Yozgat illerinin ortasında bulunmaktadır. Buradan geçecek çarpı şeklindeki bir otoyol, Karadeniz Bölgesi’ni, İç Anadolu Bölgesi’ne, Doğu Anadolu Bölgesi’ne, hatta Ege ve Akdeniz bölgelerine daha yaklaştıracaktır.

Yasal Uyarı: Sitemiz yetişkinler için uygundur. Sohbet sitemize giriş yapacak kullanıcıların 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.Bir cevap yazın

Kategoriler


Popüler Yazılar


1337 Defa