En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Aydın SohbetAydın Sohbet Odaları içerisinde binlerce Aydınlı kullanıcılar Sohbet Chat yapıyor, ve kendilerine arkadaş arıyor. Sadece Aydın ilinden değil Türkiye’nin 81 ilinden kullanıcılar Sohbet Odaları içerisinde Chat yapıyor. Fakat ne kadar 81 ilden kullanıcılar olsa da genellikle yoğunluğu Aydın iline sınır ve yakın illerden oluyor.

Aydınlı kullanıcılarımız bilir ama farklı il ve ilçelerden Aydın Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Aydın ilinden Bay/Bayan arkadaş arayan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtmaya devam edelim.

Aydın Hakkında

Yer şekilleri

Ege Denizi’ne doğru dik uzanan dağlar ve bunları ayıran ovalardan oluşur.

Bitki örtüsü

Aydın’da bitki örtüsü Akdeniz ikliminin karakteristiğindedir. Yüzölçümünün yarıya yakını maki ve ormanlar ile kaplıdır. Makilik alanlar bodur ağaç ve çalılar ile kaplıdır. Orman alanları ise meşe, çınar, karaçam, kızılçam, fıstık çamı, ıhlamur ve kestane gibi ağaçlarla kaplıdır.

İklim

Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçen Akdeniz iklimi (Köppen: Csa) etkilidir. Bu iklim şartları ve topoğrafik yapı Aydın ve çevresinde iki ayrı bitki topluluğunun (maki ve orman) gelişmesine neden olmuştur. Kar yağışı ender görünür.

Su kaynakları

Çine’de bulunan Adnan Menderes Barajı’nın gövdesi

Doğu-batı ekseninde kıvrımlar çizerek boydan boya geçen, Ege Bölgesi’nin önemli akarsularından olan Büyük Menderes akış gösterir. Diğer küçük akarsular arasında Çine Çayı, Karpuzlu Çayı ve Büyük Menderes’in kollarından olan Akçay ve Dandalaz çayları bulunmaktadır.

İlde 14 baraj (Kemer Barajı, Topçam Barajı, Yaylakavak Barajı, İkizdere Barajı, Adnan Menderes Barajı, Karacasu Barajı, Gökçeburun Barajı, Katrancı Barajı, Hamzabali Barajı, Başçayır Barajı, İsabeyli Barajı, Güvendik Barajı, Karacahayıt Barajı ve Koyunlar Barajı) ve 10 adet gölet bulunmaktadır. DSİ tarafından ilde inşa halinde bulunan baraj, gölet, sulama, taşkın ve içme suyu tesis projeleri de bulunmaktadır.

Nüfus

Aydın ilinin nüfusu 2020 sonu itibariyle 1.119.084’dir. İlde km2’ye 138 kişi düşmektedir. Yoğunluğun en fazla olduğu ilçe 469 kişi ile Efeler’dir. İlde yıllık nüfus artış oranı %0,73 olmuştur. Nüfus artış oranı en yüksek ilçe %4,31 ile Didim, en düşük ilçe ise -%3,33 ile Koçarlı’dır. Şubat 2021 itibariyle 17 İlçe ve belediye, bu belediyelerde toplam 671 mahalle bulunmaktadır.

Ekonomi : Şehrin ekonomisinin temelini tarım, hayvancılık ve turizm oluşturur.

Yasal Uyarı: Sitemiz yetişkinler için uygundur. Sohbet sitemize giriş yapacak kullanıcıların 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir