En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Bartın Sohbet OdalarıBartın Sohbet Odaları

Bartın Sohbet Odaları başlıklı yani adlı makalemde siz değerli kullanıcılarımıza Bartın adı ile ilimiz için kurulmuş özel sohbet odalarını ve Bartın ilimiz hakkında bilgiler anlatacağım.

Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Bartınlı kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Bartın Sohbet Odaları içerisinde sadece Bartınlı kullanıcılar değil.

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yaparak kendilerine Bartınlı arkadaş arıyor. Türkiye’nin 81 ilinden Bartın Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar olsa dahi. Farklı illerden olup da kendilerine Bartın Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayan kullanıcı yoğunluğu ise Bartın iline sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Bartın Sohbet Odaları içerisinde ki Bartınlı kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Bartın Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Bartınlı bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Bartın Sohbet Odaları içerisinde Bartınlı kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Bartın Chat Siteleri

İlimiz Hakkında

Bartın, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde Batı Karadeniz Bölümünde küçük bir ildir. 1991 yılında Zonguldak ilinden ayrılarak Türkiye’nin 74. ili olmuştur. Doğusunda Kastamonu, güneyinde Karabük, batısında Zonguldak illeri, kuzeyinde Karadeniz bulunur. Orman bakımından zengin olan ilin büyük bir kısmı Küre Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer almaktadır. Bartın Çayı Türkiye’de üzerinde taşımacılık yapılan tek akarsudur.

Etimoloji

“Parthenia”dan Bartın’a dönüşen adın kaynağı “Parthenios”dur. Bartın Irmağının antik çağdaki adı olan Parthenios; Yunan mitolojisinde,Tanrıların Babası Okeanos’ un çocukları olan yüzlerce tanrıdan birisi ve “Sular Tanrısı “ dır. ”Sular İlahı veya Muhteşem Akan Su “anlamlarına gelir. Romalılar devrinde Bartın Çayına Parthenius deniliyordu. Çayın kıyısında kurulan şehre ise Parthenia adı verildi. Bu isim zamanla Bartın’a dönüşmüştür.Bartın ili, tarihi Paphlagonia antik kentlerinden Sesamos (Amasra), Kromna (Kurucaşile) ve Erythinoi (Çakraz)’ı sınırları içerisinde bulundurmaktadır.

Coğrafya

Batı Karadeniz Bölgesinin, 410 53′ kuzey enlemi ile 320 45′ doğu boylamı arasında yer alır. Kuzeyini 59 km’lik sahil şeridiyle Karadeniz çevrelerken, doğuda Kastamonu, doğu ve güneyde Karabük, batıda ise Zonguldak illeriyle komşudur. Yüz ölçümü 2143 km²’dir. İl merkezinin rakımı 25 m’dir.

Bartın Sohbet Odaları Mobil

Bartın Sohbet Odaları Mobil başlığımız siz değerli kullanıcılarımıza akıllı cep telefonları ile sohbet odaları içerisine kolayca girebileceğinizi çağrıştırmaktadır. Mobil sohbet odaları ve mobil chat odaları olarak sizlerin tanıdığı odalar aslında masaüstü bilgisayarlardan girdiğiniz odalar ile aynı olmaktadır. Fakat masaüstü bilgisayarlardan girdiğiniz sohbet odalarının mobil uyumlu olduğunu belirtmektir.

Bartın Sohbet Odaları

Bartın Sohbet Odaları

Bartın Sohbet Odaları üyelik ister mi?

Sohbet Odaları içerisine bağlanarak sohbet chat yapmanız için herhangi bir üyelik, kayıt zorunluluğu yoktur. Sohbet odaları içerisine üyelik yapmadan, kayıt olmadan tamamen şifresiz bir şekilde bağlanarak sohbet chat yapabilirsiniz. Üstelik üyelik yapmadan, kayıt olmadan ise kendinize yeni ortam yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.Bir cevap yazın

Kategoriler


Popüler Yazılar


1477 Defa
1055 Defa