En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Bayburt Sohbet OdalarıBayburt Sohbet Odaları

Bayburt Sohbet Odaları başlıklı makalemde siz değerli kullanıcılarımıza Bayburt ilimiz için özel olarak kurulmuş Sohbet Odaları ve Bayburt ilimiz hakkında bilgiler vereceğim.

Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Bayburtlu kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Bayburt Sohbet Odaları içerisinde sadece Bayburtlu kullanıcılar değil.

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yaparak kendilerine Bayburtlu arkadaş arıyor. Türkiye’nin 81 ilinden Bayburt Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar olsa dahi. Farklı illerden olup da kendilerine Bayburt Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayan kullanıcı yoğunluğu ise Bayburt iline sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Bayburt Sohbet Odaları içerisinde ki Bayburtlu kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Bayburt Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Bayburtlu bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Bayburt Sohbet Odaları içerisinde Bayburtlu kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Bayburt Sohbet Odaları

Bayburt Sohbet Odaları

Bayburt Chat Siteleri

İlimiz Hakkında

Bayburt, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesinde bulunan bir ildir. İl nüfusu: 81.910’dur. Bu nüfusun % 67,7’i şehirlerde yaşamaktadır (2020 sonu). İlin yüz ölçümü 3.746 km2’dir. İlde km2’ye 22 kişi düşmektedir. (Bu sayı merkez ilçede 25’dir.) İl merkezinin denizden yüksekliği: 1555 m’dir. 04 Şubat 2021 TÜİK verilerine göre 3 İlçe, 5 belediye, bu belediyelerde 28 mahalle, ayrıca 170 köy bulunmaktadır.

Ekonomisi

Ekonomik hayat, tarihi gelişim içinde temel değiştirmemiştir. Ticaret ve sanayinin gelişmediği ilde tarım ve hayvancılık başlangıçtan beri ekonomiyi sürükleyici bir rol oynamıştır. Tarım ürünü olarak ilde hububat çeşitleri, yem bitkileri, şeker pancarı ve az da olsa meyve sebze üretimi yapılmakta, genelde ilin sebze ihtiyacı diğer illerden karşılanmaktadır. Arazinin büyük bir kısmı kıraç olup Çoruh vadisinde; Aydıntepe ve Sünür ovalarında sulu tarım yapılmaktadır.

Hayvancılık ilin geçim kaynaklarından en önemlisidir. Arazi hayvancılık yapmaya çok elverişlidir. Mera hayvancılığı yapılmaktadır. Son yıllarda besi hayvancılığına doğru bir gelişme gözlenmektedir. Süt inekçiliği ıslah çalışmaları da devam etmektedir. İlimiz ilçe ve köylerinde arıcılık yapan aile sayısında büyük artış gözlenmekte, il sathında çok nefis kokulu bal üretimi yapılmaktadır.

Bayburt ili çok eski transit ticaret yolu olan Trabzon-İran arasındaki “İpek ve baharat yolu”nun bir durağıdır. ekonomisi tarım, hayvancılık ve ticaret ağırlıklıdır. Tarım dışında kalan ekonomik yapısı, üretim yolu ile satışa arz şeklinde değil, dışarıdan getirip satışa sunma şeklinde gelişmiştir.

Mobil Bayburt Sohbet Odaları

Yönetimi

Bayburt kültürü Erzurum kültürü ile aynıdır. Sadece Aydıntepe ilçesinin kuzeyinde bulunan köyleri Trabzon ve Doğu Karadeniz kültürü etkisi altındadır. Aslında sadece Bayburt değil Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Gümüşhane illerinin kültürü birbirleriyle hemen hemen aynıdır. Bu yöreye Kuzeydoğu Anadolu veya Çoruh Vadisi Havzası denilmektedir. Fakat daha önceleri geniş bir alanı kapsayan bu oyunun oynandığı yöreler zamanla daralmış ve bar oyunu Dik Horon gibi Dizden Kırma gibi Horon, Bar ve Halay oyunlarının karışımını alarak aslını kaybetmiştir.

Günümüzde ise Bar oyunu Erzurum ile özdeşleşmiş durumdadır. Fakat Bayburt’ta da genel olarak oynanmaya devam etmektedir. Bar oyunu Erzurum Barları ve Bayburt Barları diye tasnif edilmiş durumda olmasına rağmen iki ilde karışık bir şekilde birbirlerinin barlarını oynamaktadırlar. Bayburt’ta Bar oyununun yanı sıra Kelkit Vadisi ile özdeşleşen Dizden Kırma, Sıksara, İspir Sallaması, Dik Horon gibi oyunlar da oynanmaktadır. Bayburt Yöresel Kıyafetleri: Bayburt’ta erkekler yöresel kıyafet olarak Bar Oyununun kıyafetini giyerler.

İçten bir gömlek üstüne kolları kısa olan bir ceket altına koyu renkli kumaştan bir pantolon bellerine ise renkli bir kuşak bağlarlar. Ayaklarına ise kundura tarzında bir ayakkabı giyerler. Bu kıyafeti Erzurum ilinin erkekleri de giyer. Kadınların yöresel kıyafeti ise. Ehramdır. Ehram yine sadece Bayburt’ta değil Erzurum’da da kadınların giydiği bir kıyafettir. Bayburt’a ”Bayburt Ehramı” Erzurum’da ise ”Erzurum Ehramı ve Kumaşı” olarak tescillenmiştir.

Bayburt Sohbet Odaları

Bayburt Sohbet OdalarıBir cevap yazın

Kategoriler


Popüler Yazılar


1766 Defa
1424 Defa