En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Burdur Sohbet OdalarıBurdur Sohbet Odaları

Burdur Sohbet Odaları başlıklı makalemde siz değerli kullanıcılarımıza ilimiz için özel olarak açılmıştır. Sohbet Odaları ve dahası Burdur ilimiz hakkında bilgiler vereceğim.

Burdur Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Burdurlu kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Burdur Sohbet Odaları içerisinde sadece Burdurlu kullanıcılar değil.

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yaparak kendilerine Burdurlu arkadaş arıyor. Türkiye’nin 81 ilinden Burdur Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar olsa dahi. Farklı illerden olup da kendilerine Burdur Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayan kullanıcı yoğunluğu ise Burdur iline sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Burdur Sohbet Odaları içerisinde ki Burdurlu kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Burdur Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Burdurlu bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Burdur Sohbet Odaları içerisinde Burdurlu kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Burdur Chat Siteleri

Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde bulunan bir ildir. Burdur’un plaka kodu 15’tir. Burdur ili nüfusu: 267.092’dır. Bu nüfusun %72,4’u şehirlerde yaşamaktadır (2020 sonu). İlin yüz ölçümü 7.175 km2’dir. İlde km2’ye 37 kişi düşmektedir. (Bu sayı merkez ilçede 71’dir.)İlde yıllık nüfus % 1,37 oranında azalmıştır. İl merkezinin denizden yüksekliği: 963 m.’dir. 2021 yılında TÜİK verilerine göre merkez ilçeyle beraber 11 İlçe, 15 belediye, bu belediyelerde 127 mahalle ve ayrıca 193 köyü vardır.

Mobil Burdur Sohbet Odaları

İlimizin Tarihi

Klasik Grek Çağın’da Psidya olarak isimlendirilen bu bölgeye Türklerin gelişi 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi’ne dayanır. Bugünkü Burdur toprakları Anadolu Selçuklu Devleti idaresinden sonra Hamitoğulları Beyliği eline geçmiş. 1391 yılında Yıldırım Beyazıt tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1852’de yapılan yöresel idare reformu ile Burdur Sancağı olmuş ve Cumhuriyetle birlikte 11 merkezi olmuştur. Şu anda Burdur ili, merkez ilçeyle birlikte 11 ilçeden oluşmaktadır.

Burdur ilinin 1926’ya dek tek ilçesi Tefenni iken, o yıl Bucak da ilçe yapılmıştır. 1936’da ise Yeşilova ilçe olmuştur. Tefenni’nin nahiyesi olan Gölhisar 1952’de, Ağlasun ise 1958’de ilçe yönetim merkezi olmuşlardır. İlçe sayısı 1980’li yıllara kadar 5 olarak kalmış ve 1988’de Karamanlı ve Kemer, 1990’da da Altınyayla, Çavdır ve Çeltikçi’nin ilçe merkezi olmasıyla bu sayı 10’a ulaşmıştır.

Burdur Sohbet Odaları

Burdur Sohbet OdalarıBir cevap yazın

Kategoriler


Popüler Yazılar


1767 Defa
1424 Defa