En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Çorlu Sohbet SitesiÇorlu Sohbet Sitesi

Çorlu Sohbet Sitesi içerisinde Çorludan binlerce Bay ve Bayan olmak üzere kullanıcılar var. Üstelik Sohbet Odaları içerisinde sadece Çorlu veya Tekirdağ değil. Türkiye’nin 81 ilinden Bay ve Bayan olmak üzere kullanıcılar Ücretsiz Sohbet Chat yapmakta ve kendilerine Çorlu , Tekirdağ ‘dan arkadaşlar aramaktalar. Ücretsiz Sohbet Chat yapan kullanıcılarımız arasında öğrenci, genç bekar, dul ve evli olmak üzere kullanıcılar var.

Çorlu Sohbet Sitesi Mobil

1999 yılında ülkemize Sohbet adı altında Arkadaşlık Sitesi sağlamaya başlamış olan Sohbet Odaları teknolojiyi de günümüze taşıyarak Sohbet Sitelerini cebimize kadar getirdi. Sohbet Odaları içerisini ceplere taşıyan teknoloji kullanıcılarına akıllı cihazlar dediğimiz yani cep telefonları ile Sohbet ederek yeni arkadaşlar bulma fırsatını sağlıyor. Mobil Sohbet Odaları , Mobil Chat Odaları başlıkları ile yani adı ile kullanıcılarını kolay sohbet ile tanıştırıyor.

Çorlu Sohbet Sitesi içerisinde ki Çorlulu kullanıcılarımız Çorlu hakkında bilgilere sahiptir. Fakat farklı illerden olup da Çorlu Sohbet Sitesi içerisinde kendilerine Çorlulu arkadaş arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için biraz bilgiler verelim. Çorlu hakkında bilgilere sahip olalım ki Çorlu da bulacağımız kullanıcılar hakkında da bilgilere sahip olmuş olacağız.

Çorlu Tarihi

Tarih öncesi döneme ait buluntuların elde edilmiş olması, bölge tarihini ilk Tunç çağı’na kadar götürmektedir. Bilinen en eski adı Tzirallum/Tzirallun veya Tzirallon olan Çorlu, MÖ. 1000 yıllarında Trako-Friglerin kurduğu koloni kentlerden biridir. Tarihin çeşitli dönemlerinde Frig, Yunan, İskit, Pers, Makedon, Roma ve Bizans egemenliğine girmiştir.

Zaman zaman Hun, Avar ve Peçenek akınlarına da maruz kalmıştır. Ayrıca İstanbul üzerine çeşitli seferler düzenleyen Arap ordularının istilasına da uğramıştır. Kısaca; Trakya’nın yaşadığı her istiladan etkilenmiştir. Çorlu şehrinin kuruluşuyla ilgili kesin bir bilgi olmamakla birlikte Trak göçleriyle birlikte tarıma ve yerleşime açıldığı bilinmektedir.

Ortaçağ Dönemi

Roma İmparatorluğu M.Ö. 168 yılında Trakya Krallığı’nı egemenliği altına almıştır. Bu dönemde Roma yönetimi sahillerdeki Yunan kolonilerini bağımsızlaştır hale getirilmiş ve kolonide yaşayan halklar iç bölgelere yerleşerek yeni köy ve kasabalar kurmuşlardır. Bu kolonilerin kurduğu yerleşim yerlerinden biri de Çorlu olmuştur. Roma İmparatorluğu’nun ikiye bölünmesinden sonra Çorlu, Bizans İmparatorluğu’nun idaresi altına girmiştir. M.S. 7. yüzyılda Bizans İmparatorluğu topraklarını thema adlı askeri yönetim birimlerine bölmüştür. Çorlu da Trakya Theması altında yer almış.

Ortaçağ’da burada, Bizans İmparatorluğu’nu korumak için kullanılan Tzirallum kale kentinin bulunması İstanbul yolu üzerinde yer alan Çorlu’ya askeri bir önem kazandırmıştır. Anadolu’dan Rumeli sınır boylarına uzanan anayol üzerinde konaklama yeri olmasından dolayı da önemli tarihi olaylara sahne olmuştur. Örneğin Aleksios Komnenos’un Bizans İmparatoru olmasına burada yapılan bir toplantıda karar verilmiştir.

Çorlu Sohbet Sitesi

Çorlu Sohbet SitesiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir