En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Erzincan Sohbet OdalarıErzincan Sohbet Odaları

Erzincan Sohbet Odaları başlıklı makalemde siz değerli kullanıcılarımıza ilimiz için özel olarak açılmıştır. Sohbet Odaları ve dahası Erzincan ilimiz hakkında bilgiler vereceğim.

Erzincan Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Erzincanlı kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Erzincan Sohbet Odaları içerisinde sadece Erzincanlı kullanıcılar değil.

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yaparak kendilerine Erzincanlı arkadaş arıyor. Türkiye’nin 81 ilinden Erzincan Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar olsa dahi. Farklı illerden olup da kendilerine Erzincan Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayan kullanıcı yoğunluğu ise Erzincan iline sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Erzincan Sohbet Odaları içerisinde ki Erzincanlı kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Erzincan Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Erzincanlı bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Erzincan Sohbet Odaları içerisinde Erzincanlı kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Erzincan Chat Siteleri

İlimiz Hakkında

Erzincan, Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat Bölümünde Tarihi İpek Yolunun üzerinde yer alır. İl nüfusu: 234.431’dür (2020 verisi). Bu nüfusun % 81,5′ i şehirlerde yaşamaktadır (2020 sonu). İlin yüz ölçümü 11.815 km2’dir. İlde km2’ye 20 kişi düşmektedir. Merkez ilçeyle beraber 9 İlçe, 15 belediye, bu belediyelerde 159 mahalle, ayrıca 522 köy bulunmaktadır.

Coğrafya

Erzincan Doğu Anadolu Bölgesinin Kuzey Batı bölümünde yukarı Fırat havzasında 39 02 ve 40 05 kuzey enlemleri ile 38 16 ve 40 45 doğu boylamları arasında yer almaktadır. Yüz ölçümü 11.815 km² olup il merkezinin denizden yüksekliği 1.185 metredir. İlçeleri; Çayırlı, Erzincan, İliç, Kemah, Kemaliye, Otlukbeli, Refahiye, Tercan ve Üzümlü’dür. Birinci derecede deprem kuşağı üzerinde olan ilin 1939 Erzincan depreminden sonra şehir merkezi, şimdiki yerinde yeniden kurulmuştur.

Erzincan ili genellikle dağlar ve platolarla kaplıdır. Dağlar çeşitli yönlerde belli bir sıra içerisinde uzanır. Güneybatıdan Munzur Dağları, Kuzeybatıdan Refahiye Dağları il sınırlarına girer. Doğudan Erzurum’dan gelerek, batıya doğru uzanan Karasu Nehri ve Kop Dağları il alanını derinlemesine, aralarında geniş düzlükler bırakacak şekilde böler. Dağlar il topraklarının yaklaşık % 60’ını kaplar. Esence Dağı (Keşiş), ilin en yüksek noktasını (3.549 m) oluşturmaktadır. Köhnem Dağı 3.045 m, Sipikör Dağı 3.010 m, Mayram Dağı 2.669 m, Kop Dağı Tünel’nin geçtiği Kop Dağı 2.963 m, Mülpet Dağı 3.065 m, Munzur Dağları 3.449 m, Kazankaya Dağı 2.531 m, Ergan Dağı 3.256 m, Dumanlı Dağları 2.618 m ve Coşan Dağı 2.976 m’dir.

Mobil Erzincan Sohbet Odaları

Erzincan ilinde ovalar, doğu-batı ve kuzey-güney doğrultusunda uzanan dağ sıraları arasındaki çöküntü alanlarında ye alır. Ovalar birbirine boğazlarla bağlanmıştır. Erzincan ovası, doğu-batı yönünde uzanır. Denizden yüksekliği 1.218 m. olan ovanın uzunluğu 40 km, toplam alanı ise 500 km²’dir.

Kuzeyinde, doğu-batı yönünde uzanan bir fay hattı vardır. Kalın bir alüvyon tabakasıyla kaplı olan ovada, sulu tarım yapılmaktadır. Orta verimlilikte olup, buğday, şeker pancarı ve fasulye yetiştirilmektedir. Fırat vadisinin iki yanında Sansa Boğazı’na dek olan alandaki çok sayıda düzlükler, Tercan ovalarını oluşturur. En genişi 180 km²’lik, Çadırkaya (Pekeriç) ovasıdır. Denizden yüksekliği 1.450 m ile 1.500 m arası olan bu ova kalın bir alüvyon tabakası ile örtülmüştür.

İl toplam alanının, 1/20’sini yaylalar kaplamaktadır. Güneyde Munzur Dağlarının uzantıları üzerinde, özellikle Koşan Dağı yöresindeki yaylalar, seyrek ve kısa otlarla kaplıdır. Yer yer meşeliklere rastlanmaktadır. Daha doğuda Erzurum-Erzincan-­Bingöl sınırında bulunan Cemal Dağları’nın, Erzincan’da kalan uzantıları üzerinde, verimli yaylalar bulunmaktadır.

Önemlileri arasında Çimen, Melan ve Sarıçiçek yaylaları zengin bitki örtüsüne sahip ilin en büyük ve en önemli akarsuyu Fırat ırmağıdır. Fırat 43,8 m³/sn ile 1320 m³/sn arasında değişen debisi ile sulama, enerji ve su sporları amaçlarıyla kullanılmaktadır. Tercan ovalarında Fırat’a, kuzeybatıda Keşiş Dağları’ndan çıkan, çayırlık dere ile güneydoğuda tuzla suyu katılır. Tercan ovasında suların birleştiği yerden itibaren Fırat’ın en büyük kolu karasu adını almaktadır. Yine Tercan Barajı ve Hidroelektrik Santrali buradadır.

Erzincan Sohbet Odaları

Erzincan Sohbet OdalarıBir yanıt yazın

Kategoriler


Popüler Yazılar


1961 Defa
1669 Defa