En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Hakkari Sohbet OdalarıHakkari Sohbet Odaları

Hakkari Sohbet Odaları başlıklı makalemde siz değerli kullanıcılarımız için özel olarak açılmıştır. Sohbet Odaları ve dahası Hakkari ilimiz hakkında bilgiler vereceğim.

Hakkari Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Hakkarili kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Hakkari Sohbet Odaları içerisinde sadece Hakkarili kullanıcılar değil.

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yaparak kendilerine Hakkarili arkadaş arıyor. Türkiye’nin 81 ilinden Hakkari Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar olsa dahi. Farklı illerden olup da kendilerine Hakkari Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayan kullanıcı yoğunluğu ise Hakkari iline sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Hakkari Sohbet Odaları içerisinde ki Hakkari kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Hakkari Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Hakkarili bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Hakkari Sohbet Odaları içerisinde Hakkarili kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Hakkari Hakkında

Hakkari, Türkiye’nin doğusunda yer alan il ve en kalabalık altmış ikinci şehri. 2020 sonu itibarıyla 280.514 kişilik nüfusa sahiptir. Tamamı Doğu Anadolu Bölgesinin doğusunda yer alır. Yüz ölçümü bakımından Türkiye’nin kırk sekizinci büyük ilidir. Güneyinde Irak, batısında Şırnak, kuzeyinde Van, doğusunda ise İran vardır. Hakkari ili nüfusu: 280.514’tür. (2020 sonu). İlin yüz ölçümü 7.095 km2’dir. İlde km2’ye 40 kişi düşmektedir. 5 İlçe, 8 belediye, bu belediyelerde 56 mahalle, ayrıca 125 köy bulunmaktadır.

Hakkari Tarihi

Sırasıyla Hurri ve Urartu Krallıkları’nın parçası olan Hakkari, Pers İmparatorluğu’nun egemenliğinden sonra Arap egemenliğine geçmiştir. Daha sonra Selçukluların kontrolüne giren kent, 1536 yılında Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılmıştır. Coğrafi konumu sayesinde pek çok millete ev sahipliği yapan Hakkâri, 1662 tarihinde Katolik mezhebini benimsemeyen Asuriler Diyarbakır metropoliti XIII. Mar Şimun Denha önderliğinde yeniden örgütlenerek Hakkari’nin Kodşanis/Koçanis (hâlen Konak) köyünü patriklik merkezi olarak benimsemişlerdir.

Nasturi patrikleri 1918 yılına kadar bu köyde ikamet etmişlerdir. 19. yüzyıl ortalarına dek Hakkâri nüfusunun yaklaşık yarısını oluşturan Nasturiler, 1843 ve 1846’da Cizre Emiri Bedirhan Bey ile Hakkari Emiri Nurullah Bey’in düzenlediği iki saldırıda önemli ölçüde zayiat vermişlerdir. 1915-18 döneminde aşiretlerle ile çatışan Hakkâri Nasturileri önce İran’da Urmiye yöresine ve daha sonra İngiliz yönetimine giren Irak’a iltica etmişler, 1924’te topluca geri dönmeye teşebbüs etmişlerse de 12-28 Eylül 1924 tarihleri arasında yürütülen Şemdinli Harekatı ile tenkil edilerek geri püskürtülmüşlerdir.

Hakkari Sohbet Odaları

Hakkari Sohbet OdalarıBir cevap yazın

Kategoriler


Popüler Yazılar


1766 Defa
1424 Defa