En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

İstanbul Sohbet Odalarıİstanbul Sohbet Odaları içerisinde Sohbet Chat yapmaya başlamadan önce sizlere İstanbul hakkında bilgiler vereceğim. Bu makalemde İstanbul ilimizin Avcılar ilçesini tanıtacağım.

Avcılar Neresi Ve Nerede ? Avcılar Şehir Merkezine Kaç Km’dir?

İstanbul ilinin Avrupa yakasında Avcılar yer alan bir ilçesidir.

İlçenin doğusunda Küçükçekmece Gölü ile Küçükçekmece ilçesi, kuzeyinde Başakşehir ilçesi, batısında Esenyurt ve Beylikdüzü ilçeleri, güneyinde ise Marmara denizi ile çevrelenmiştir. Şehir merkezine 27 km uzaklıktadır. TEM (E-80) otoyolu, E-5 (D-100) karayolu ilçe sınırları içinden geçmektedir.

İçindekiler

Mahalleler

Avcılar, 10 mahalleden oluşmaktadır:

  1. Avcılar Merkez Mahallesi
  2. Ambarlı Mahallesi
  3. Cihangir Mahallesi
  4. Gümüşpala Mahallesi
  5. Denizköşkler Mahallesi
  6. Üniversite Mahallesi
  7. Mustafa Kemal Paşa Mahallesi
  8. Firuzköy Mahallesi
  9. Tahtakale Mahallesi
  10. Yeşilkent Mahallesi

Ekonomi

Avcılar’da sanayi tesislerinin gelişmesiyle balıkçılık, bağcılık ve tarım tarihe karışmış, bunların yerini sanayi, ticaret ve rekreasyon (eğlence-dinlenme) tesisleri almıştır. Avcılar’da başta madeni eşya, dokuma, giyim eşyası olmak üzere irili ufaklı 250’den fazla sanayi tesisi faaliyettedir. Buna göre nüfusun %40’ından fazlasını işçiler, %10’unu bölge esnafı ve küçük çapta memur kesimi oluşturmaktadır.

Ulaşım

Avcılar’da en önemli ulaşım ağı Metrobüs’tür. Bu sayede Avcılar Merkez Üniversite Kampüsü durağından hem Beylikdüzü hem de Kadıköy, Söğütlüçeşme’ye ulaşmak kolaydır. Ayrıca E-5 üzerinden geçen otobüsler ile İstanbul’un birçok iline ulaşmak da kolaydır. Yine E-5 üzerinden geçen Küçükçekmece minibüsleri ile Marmaray’ın Küçükçekmece istasyonuna ulaşmak mümkündür.

Metro bakımdan henüz bir hat geçmese de 3 tane raylı sistem planlanmaktadır. İlk olarak M7 hattının Esenyurt’a uzatılması planlanmasında Avcılar’ın kuzey tarafındaki Tahtakale Mahallesi’nde Tahtakale istasyonu düşünülmektedir. Esenyurt’a da uzatıldıktan sonrada Avcılar’ın Mustafa Kemalpaşa mahallesinede uzatılması planlanmaktadır.

Avcılar’da ayrıca planlanan M20 metro hattının Avcılar’da toplam 4 tane istasyonu bulunmaktadır. Bunlar Reşitpaşa, Avcılar – İstanbul Üniversitesi, Cihangir ve Mustafa Kemal istasyonlarıdır. Avcılar’da finüküler hatta planlanmaktadır. İki duraklı hat İstanbul Üniversitesi Avcılar Yerleşkesi ve İDO’nun Avcılar’da bulunan Avcılar Terminali arasında planlanmaktadır.

Eğitim

İlçede birçok eğitim kurumu vardır. Bu kurumların içinde İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Avcılar Kampüsü büyük öneme sahiptir. Kampüste Mühendislik, Veterinerlik ve Spor Bilimleri Fakülteleri, Teknik Bilimler Yüksek Okulu bulunmaktadır. Bunun yanında İstanbul Gelişim Üniversitesi de bu ilçede konumlanmıştır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir