En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

izmit Sohbetİzmit Sohbet Odaları içerisinde İzmit ilçemizden binlerce kullanıcı Sohbet Odalarımız içerisinde Sohbet Chat yapıyor. Sohbet Chat yapan İzmitli kullanıcılarımız İzmit Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Bay/Bayan arkadaş arayışları içerisindeler. Fakat sadece İzmit ilçemizden kullanıcılar var demek yanlış olur. Çünkü İzmit Sohbet Odaları içerisinde başka il ve ilçelerden olup da kendilerine İzmit‘den arkadaş arayan kullanıcılarımız da çok fazladır. Belki sizler biliyorsunuz ama başka il ve ilçelerden gelen kullanıcılarımıza İzmit ilçemizi tanıtmamız lazımdır.

Sizlerinde bildiği gibi İzmit Kocaeli ilinin ilçesidir. Üstelik merkez ve vazgeçilmez ilçelerden biri olan İzmit ilçemizi sizlere bu makalemde kısaca tanıtacağım. İzmit ilçemizi tanıyalım ki İzmit Sohbet Odaları içerisinde İzmitli kullanıcılar ile Sohbet ederken yabancılık çekmeyelim.

İzmit Sohbet Odaları

Sohbet Odaları altında verdiğimiz İzmit Sohbet Odaları içerisinde başka il ve ilçelerden olan kullanıcılarımızın İzmit ilçemizi tanıması için kısa bir özet geçelim.

İzmit Hakkında

Türkiye’nin Kocaeli ilinde bulunan bir şehir, aynı zamanda ilin bir ilçesidir. İzmit Körfezi’nin doğu kıyısında, Marmara Bölgesi’nin Çatalca-Kocaeli bölümünde yer almaktadır. 22.03.2008 tarih ve 5747 Sayılı Kanuna göre tüzel kişilikleri kaldırılan Kuruçeşme, Bekirpaşa, Alikahya ve Akmeşe ilk kademe belediyelerinin Saraybahçe İlk Kademe Belediyesine katılması ve bu belediyenin adının İzmit olarak değiştirilmesiyle kurulup Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin idaresi altına alınmıştır.

Köken bilimi

İzmit kelimesi etimolojik ve tarihsel kullanılışıyla Nikomedia’dan kaynaklanmıştır. Nikomedia adı şehre orada egemen olan Bitinya Kralı Nikomedes dolayısıyla verilmiştir. Şehrin ismi olan Nikomedia zaman içerisinde, önce İznikomid, Osmanlılardan sonra İznikmid ve çok daha sonraysa İzmid şeklinde evrilerek, 1928 sonrası Latin harflerine geçilmesiyle bugünkü şeklini almıştır.

Yerel Yönetim

Belediye

İzmit, Kocaeli ili Büyükşehir olmadan önce Kocaeli Belediyesi altında hizmet görüyordu. Ancak Kocaeli‘nin büyükşehir olmasıyla İzmit önce 4 sonra Akmeşe’nin de belediye olmasıyla 5 ilk kademe belediyesine ayrıldı. 2009 yılından sonra bu belediyelerin Saraybahçe Belediyesi’ne katılmasıyla İzmit Belediyesi adı altında hizmet görmeye başladı.

İzmit Sohbet Hakkında

İzmit Sohbet kelimesinin sanal alemde anlamı İzmit ilçesinin Sohbet adı altında Arkadaşlık Sitesi ‘dir. Sohbet Odaları içerisinde farklı il ve ilçelerden de kullanıcılar olsa da genelde İzmit ilçesinden kullanıcılar oluyor. Farklı il ve ilçelerden kullanıcıların olması ise kullanıcıların kendilerine yakın diye veya farklı sebeplerden dolayı İzmit’den arkadaş arayışları içerisinde olmasıdır.1 Yorum

  1. Ertuğrul

    27 Ekim 2021 at 02:56

    Kaliteli bir site üstelik yaş sınırlaması da var 18 yaşından küçükler giremiyor buda iyi bişey çoluk çocukla sohbet etmiyoruz

Bir cevap yazın

Kategoriler


Popüler Yazılar


1407 Defa
969 Defa