En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Kars Sohbet OdalarıKars Sohbet Odaları başlıklı yani adlı makalemde siz değerli kullanıcılarımıza Kars ilimiz için özel olarak kurulmuştur. Sohbet Odaları ve dahi Kars ilimiz hakkında kısaca bilgiler vereceğiz.

Kars Sohbet Odaları

Kars Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Karslı kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Kars Sohbet Odaları içerisinde sadece Karslı kullanıcılar değil.

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yaparak kendilerine Karslı arkadaş arıyor. Türkiye’nin 81 ilinden Kars Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar olsa dahi. Farklı illerden olup da kendilerine Kars Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayan kullanıcı yoğunluğu ise Kars iline sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Kars Sohbet Odaları içerisinde ki Karslı kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Kars Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Karslı bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Kars Sohbet Odaları içerisinde Karslı kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Kars Hakkında

Kars, Doğu Anadolu Bölgesinin kuzeydoğusunda yer alır. İl nüfusu: 284.923’dür. Bu nüfusun % 50,8’i şehirlerde yaşamaktadır (2020 sonu). İlin yüz ölçümü 10.193 km2’dir. İlde km2’ye 28 kişi düşmektedir. İlde 8 İlçe, 9 belediye, bu belediyelerde 57 mahalle, ayrıca 381 köy bulunmaktadır. İl sınırları içerisinde 1 üniversite bulunmaktadır: Kafkas Üniversitesi, Doğusunda Ermenistan ile sınırı bulunmaktadır.

Ekonomi

Tarım ve Hayvancılık

Kars ili ekonomisi büyük bir oranda tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Kars ili arazisinin %34,7’si tarım arazisidir. İl genelinde başta hububat (buğday, arpa) üretimi olmak üzere yem bitkileri ve endüstri bitkileri yetiştirilmektedir. En çok üretilen ürün buğdaydır. Yıllık üretim 234.631 tonun üzerindedir. Bunu 170.984 tonla arpa ve 74.400 tonla şeker pancarı izlemektedir. İl genelinde en çok üretilen ürünlerden olan tahıllardır. Bunda ilin iklim yapısı, yer şekilleri ve coğrafi konumunun büyük etkisi vardır. Bu ürünlerin dışında başta Digor ve Kağızman ilçeleri olmak üzere meyve ve sebze üretimi de yapılmaktadır. Meyve üretiminde başı kayısı, elma ve ceviz çekmektedir. İl genelinde en çok yetişen sebzeler ise sırasıyla beyaz lahana, soğan ve taze fasulyedir.

Kars ili kırsalındaki en temel ekonomik sektör hayvancılıktır. Çayır ve mera arazileri %39,2 ile tarımsal araziden daha geniştir. Bu oranın büyük oluşu ilde özellikle küçük ve büyükbaş hayvancılığının gelişimine büyük katkı sağlamaktadır. 2005 yılı itibarıyla il genelinde 350.969 koyun, 332.071 sığır, 28.751 keçi, 19.107 tek tırnaklılar ve 202 manda bulunmaktadır. Bunun dışında özellikle arıcılık başta olmak üzere kümes hayvancılığı ve bu hayvanların sayısı ve ürettikleri bal ve yumurta sayıları da il halkının geçimine katkı sağlamaktadır. Kaşar ve bal haricinde üretilen hayvansal ürünler pazarlanmıyor. Bu ürünler sadece aile ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Kars Sohbet Odaları

Kars Sohbet OdalarıBir cevap yazın

Kategoriler


Popüler Yazılar


1477 Defa
1055 Defa