En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Kilis SohbetKilis Sohbet Odaları içerisinde Sohbet Chat yapmaya başlamadan önce sizlere Kilis ilimiz hakkında biraz bilgiler verelim. İlimizi tanımaya Elbeyli ilçesinden başlayalım.

Elbeyli Nerede?

ElbeyliKilis ilinin bir ilçesidir.

Tarihi

Oğuzlar’ın, Alkırevli boyunun, Elbeyli Türkmen aşiretine mensup yörükler tarafından kurulmuştur. Bu Türkmen aşiretine mensup insanların Türkiye’de ve Suriye’de değişik yerleşim yerleri mevcuttur. Elbeyli İlçesi, 1040 ve 1157 tarihleri arasında Büyük Selçuklu İmparatorluğu hâkimiyetindeyken, sırasıyla İlhanlılar ve Dulkadiroğluları egemenliğine geçmiş, 1516’da Mercidâbık Muharebesi ile Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliğine geçmiştir.

Cumhuriyetin ilk yıllarında Suriye’nin Cerablus kazasına bağlı bir köy iken, Misak-ı Milli’den sonra Cerablus Suriye sınırları içerisinde kalınca 1931 yılında köy olarak Gaziantep‘in, Kilis ilçesine bağlanmıştır. 1946 yılında, ilçe yapılan Oğuzeli’ne bağlanmış, 1995 yılında da Kilis’in il olmasıyla ilçe olarak tekrar Kilis iline bağlanmıştır.

Elbeyli ilçesinin köy konumundayken ismi “Alimantar” idi.

Elbeyli’nin güneyinde Suriye, kuzeyinde Gaziantep merkezi, doğusunda Gaziantep’in Oğuzeli ilçesi, batısında ise Kilis ili ile sınır komşusudur.

Arazi yapısı düz ve ovadır, dağ ve tepeler bulunmamaktadır. Denizden yüksekliği 650 metre, yüzölçümü 262 km²’dir. Arazi görünüm olarak çıplak, orman ve ağaç topluluklarına rastlanmamaktadır. Arazinin bitki örtüsü genellikle otsu bitkiler yani bozkırdır.

Ekonomik durum

İlçe merkez ve köylerinde halkın büyük çoğunluğu tarımla uğraşmaktadır. İlçe halkı, geçimini büyük oranda çiftçilik ve hayvancılık ile sağlamaktadır.

Tarım

İlçemizde halkın %90’ı geçimini tarım ve hayvancılıkla temin etmektedir. Tarımdan elde edilen ortalama gelir dekar başına; buğday 200–250 kg (sulu alanda 350–400 kg), mercimek 100–150 kg. Antepfıstığı 100 kg civarındadır.

İlçede tarım sektöründe 1.252 aile çalışmaktadır. 2005 Yılında 943 çiftçimiz çiftçi kayıt sistemi ve doğrudan gelir desteğine başvurmuş olup hâlen çalışmalar devam etmektedir.

Nüfûs

İlçe merkezinin nüfûsu 1.920, bağlı köylerin nüfûsu ise 4.922 olup, toplam nüfûs 6.842’dir. Nüfusun büyük çoğunluğu çiftçilikle uğraşmaktadır. İlçe merkezinde ve köylerinde genel olarak Türkçe kullanılmakta, az sayıda ilçe sâkini Arapça ve Kürtçe de konuşmaktadır.

Sohbet Odaları

 1. Kilis Sohbet Odaları
 2. Kilis Sohbet
 3. Canlı Sohbet Odaları
 4. Canlı Sohbet
 5. Kilis Canlı Sohbet
 6. Chat Odaları
 7. Kilis Chat
 8. Kilis Chat Odaları

Sohbet Odaları içerisinde Sadece tek bir il değil Türkiye’nin 81 il ve ilçelerinden kullanıcılar Tamamen Ücretsiz Bedava Sohbet Chat yapıyor.3 Yorumlar

 1. SamsunLu

  25 Ekim 2021 at 18:57

  Güzel bir sohbet sitesi gerçekten içerisinde ki insanlar da çok saygılı

  Cevapla
 2. NumberOne

  26 Ekim 2021 at 15:52

  Arkadaşlar Sohbet geneline telefon numaramı yazdım fakat siteden atıldım

  Cevapla
 3. AdanaLi

  26 Ekim 2021 at 23:00

  Her akşam gece sabaha kadar burdayım sabaha kadar Sohbet sanki gün içi gibi dönüyor

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir