En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Konya Sohbet Siteleriİçindekiler

Konya Sohbet, Konya Sohbet Odası, Konya Sohbet Odaları, Konya Chat, Konya Chat Odaları kelimeleri yazıldığında arama motorlarında Sohbet Var ile tanışacaksınız. SohbetVar Konya Sohbet Odaları da yazmanız yetecektir. Konya,  Türkiye‘nin yüz ölçümü bakımından en büyük ili ve en kalabalık yedinci şehridir. 31 ilçeden oluşur. Konya İl Nüfusu: 2.250.020’dir. (2020) Trafik plaka numarası 42’dir. 1875’te kurulan Konya Belediyesi, 1987’de çıkarılan 3399 sayılı yasa gereğince “büyükşehir” statüsüne kavuşmuş olup 1989’dan beri belediye hizmetleri bu statüye göre yürütülmektedir.

2014’te 6360 sayılı kanun ile büyükşehir belediyesinin sınırları il mülki sınırları oldu. Konya Gölleri ise ; Tuz Gölü Kapalı havzasının merkezinde Tuz Gölü oluşmuştur. Ankara, Konya, Aksaray sınırlarının kesiştiği yerde olup bir kısmı Konya ili sınırları içinde yer almaktadır. Tuz Gölü Türkiye’nin üçüncü büyük gölüdür. Derinliği 12 m civarındadır. Yaz mevsiminde buharlaşmanın etkisiyle alanı oldukça küçülür. Kuruyan kesimlerde tuz tortulları meydana gelir. Türkiye’nin tuz ihtiyacının bir kısmı buradan temin edilir.Sulama ve su ürünleri için kullanılmaz.

Beyşehir Gölü Konya ilinin batısında Konya-Isparta sınırı üzerinde yer almaktadır. Beyşehir Gölü Türkiye’nin ikinci büyük gölüdür. Aynı zamanda ülkenin en büyük tatlı su gölüdür. Tektonik-karstik olaylarla meydana gelmiştir. Aynı zamanda Türkiye’nin en önemli millî parklarından biridir. Millî park alanı içerisinde aynı anda su depoları olup dağ sporları yapmak imkânı da vardır.

Su ürünleri açısından ekonomik değeri yüksektir. Gölün iki plajı, 22 adası ve pek çok kayalığı bulunmaktadır. Göl, ornitolojik bakımdan önemli bir kuş üreme, barınma, beslenme ve konaklama merkezidir. Bu yönü ile turizm açısından önem taşımaktadır.

Akşehir Gölü Konya ilinin kuzeybatısında Konya-Afyonkarahisar il sınırında yer alır. Suyu tatlıdır. Tektonik olaylarla meydana gelmiştir. Su ürünleri açısından ekonomik değer gösterir. Sulama suyu olarak kullanılmakta olup kamış üretimide yapılmaktadır.

Suğla Gölü Konya ilinin güney batısında yer alır. Oluşumu tektoniktir. Yağışlı yıllarda alanı iyice genişlemekte kurak yıllarda ise göl kurumakta ve alüvyonlı göl tabanı ortaya çıkarak iyi bir tarım alanı oluşturmaktadır. Suyu tatlıdır. Su ürünler ve sulama açısından önemi büyüktür.Ancak Şu an itibarıyla ekili alan olarak kullanılmaktadır.Göl tamamen ikiye bölünmüştür, yarısı ekili alan yarısı göldür.

Çavuşçu Gölü Konya ilinin kuzey batısında yer alır. Oluşumu tektoniktir. Suları tatlıdır. Su ürünleri açısından önemlidir. Ayrıca bir ayağı ile Atlantı ovaları sulanmaktadır.

Ereğli Akgöl Ereğli ilçesinin batısındadır. Eski göl tabanıdır. Çok sığ bir özelliğe sahiptir. Suları tatlıdır. Ivriz deresinde gelen sularla beslenir.

Yunak Akgöl Yunak ilçesi yakınlarında küçük bir göldür. Suyu tatlıdır. Çoğu yeri bataklık halindedir. Göl Gökpınar deresi ile Sakarya nehrine boşalmaktadır. Ekolay Konya Sohbet Odalarında Konya’nın 31 ilçesinden herkesi görebilir, tanışabilir, görüşebilirsiniz. Konya Sohbet Odaları içerisinde bulunan herkes Konyalı veya Konyada ikamet ediyor olucaktır.

Konya Sohbet Odaları

Konyadan yeni arkadaşlar, dostluklar, eş ve sevgili gibi bulabileceğiniz Oda içerisinde olucaksınız ve Odalarımız arasında Oyun kanalları islami soru cevap kanalları ve Radyo Kanalımızda mevcuttur. Radyo kanalımızda Online olan bay bayan djlerimize istek parçalarda bulunarak Sohbet ederken veya Oyun oynarken aynı anda dilediğiniz parçayı dinleyebilir istediğiniz kişilere armağan edebilirsiniz. Oyun ve Yarisma kanallarımız skor yarismalıdır. İslam kanalımızda ise din kültürü gibi islami soru cevaplar sorulup cevaplanmaktadır.

Kanalı izleyerek veya yarışarak bilgilerinizi tazeleyebilir ve öğrenebilirsiniz. Sohbet Odaları içerisinde sadece Konya Sohbet Odaları değil Türkiye’nin 81 il Sohbet odaları mevcuttur. Ekstra olarak da Ekolay Sohbet, Ekolay Chat, Ekolay Muhabbet, Ekolay Zurna gibi Sohbet Galatasaray-Fenerbahçe-Beşiktaş-TrabzonSpor-SakaryaSpor vb. gibi takım Odalarımızda var.Desteklediğiniz takım kanallarında takılarak takımlar hakkında sohbet, yorumlar, eleştiriler yapabilirsiniz.

Konya Sohbet Odaları ‘na artık bilgisayardan girmek zorunda değilsiniz web sitemiz mobil uyumlu mobilden girdiğinizde de aynı bilgisayardan aldığınız zevki alacaksınız buna emin olun. Bağlantınız zayıf ise düşme, kopma donma gibi problemler yaşıyorsanız Android kullanıcılar için PlayStore uygulaması iOS kullanıcıları için se AppleStore uygulaması ürettik kopmadan, düşmeden sağlıklı ve rahat bir şekilde sohbet Chat edebilirsiniz.

Sohbet Kuralları

Sohbet Odalarımız içerisinde küfür, argo, hakaret, siyaset, bir başka kullanıcıyı rahatsız etmek, bir başka kullanıcıyı sözlü veya yazılı taciz etmek, reklam vermek Kesinlikle Yasaktır. Aksi takdirde Sohbet Odalarından banlanacaksınız yani tekrar girememek üzere uzaklaştırılacaksınız. SohbetVar.NET sadece Sohbet Platformu değil bir Markadır.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir