En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Mersin Canlı SohbetMersin Canlı Sohbet Odaları içerisinde inanılmaz dakikalar sizleri bekliyor. Bildiğiniz gibi Mersin ili çok sıcak olur. Fakat Bayanları ise daha sıcak olur. Mersin Canlı Sohbet Odaları içerisinde binlerce Mersinli kullanıcı Keyifli Sohbet , Doyumsuz Chat yapıyor. Üstelik sadece Mersin değil ülkemizin 81 ili de Mersin Sohbet Odaları içerisinde Sohbet ederek yeni Ortam yeni Yüzler tanımak istiyorlar.

Farklı illerden olan kullanıcılarımızın amaçları Sohbet ederken aynı zamanda kendilerine Mersin ilinden yeni arkadaşlar edinmektir. Tamamen Ücretsiz , Bedava Sohbet Chat keyfi sunan kullanıcılarımız hedeflerine en hızlı bir şekilde ulaşıyor. Denemesi de Bedava 🙂

Mersinli kullanıcılarımız bilir fakat farklı illerden Mersin Sohbet Odaları içerisinde kendilerine arkadaş arayan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıtmaya ise Anamur ilçesiyle devam edelim. Mersin ilimizin ilçelerini ve hakkında bilgilerini bilelim ki Mersin Sohbet Odaları içerisinde Sohbet ederken yabancılık çekmeyelim.

Mersin Sohbet

Anamur Hakkında

Anamur, Mersin ilinin Antalya sınırında yer alan en batısındaki ilçesi. İsmi, Yunanca “yel değirmeni” sözcüğünden türeyen Anemourion (Ανεμούριον), “rüzgarlı burun” anlamına gelmektedir. Anemurium Antik Kenti, Anamur burnuna çok yakın ve sürekli rüzgâr alan bir noktada kurulmuştur.

Tarihçe

Geçmişi antik çağlara uzanan ve sırasıyla Kizuvatlalılar, Hititler, Asurlular ve Persler’in egemenliği altına giren Anamur, MÖ 333’te Büyük İskender’in doğu seferi sırasında Makedonya Krallığı’na bağlanmış, bu dönemden sonra kentin adı “Anemurium” olarak anılmaya başlanılmıştır. Anemurium, antik kaynaklara göre “Rüzgârlı Burun” anlamına gelmektedir. MÖ 1. yüzyıl’da Roma, sonra Bizans egemenliğine giren Anamur, Bizanslılar zamanında yeniden inşa edilmiştir.

Daha sonra sırasıyla Arapların, Bizanslar’ın, Anadolu Selçukluların, yeniden Bizans’ın ve Kilikya Ermeni Krallığı’nın eline geçen Anamur, Selçuklu hükümdarı Alaaddin Keykubat’ın, Ertokuş Bey’i kıyı şehirlerinin alınmasıyla görevlendirmesi sonucu, 1228’de Selçuklular’ın, 1243’te yeniden Kilikya Ermeni Krallığı’nın, daha sonra 1275’te Karamanoğlu Beyliği’nin ve 1471’de Osmanlı İmparatorluğu yönetimine geçmiştir.

Anamur 1869 yılında ilçe olmuştur. 1867’de Konya vilayetine bağlı İçel Sancağı’nın bir kazası olan Anamur, 1877’de İçel Sancağı Adana vilayeti’ne bağlanınca, Adana vilayeti İçel Sancağı’nın bir kazası durumuna gelmiştir. Eski kaza merkezi bugünkü Ören beldesinin Nasrettin ve Ortaköy mahalleleridir.

Burada yıkık durumdaki eski bir devlet binası hala görülebilir. Sonraları daha iç ve yüksekçe bir bölge olan “Çorak“, ilçe merkezi olmuş, adı “Anamur” olarak değiştirilirek, devlet daireleri ve birçok aile Çorak’a taşınmıştır. 1930 yılında eski hükûmet konağı binası Rum Ortodoks kilisesi yıkılarak yerine inşa edilmiştir. Mimarı Ermeni bir ustadır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir