En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Sakarya Canlı Chat Canlı Sohbet Odaları



Yaylalar

Sapanca söz konusu olduğunda yaylaları ayrı bir kategoride değerlendirmek gerekiyor. Hatta bu konuda bilgi vermeye doğrudan Soğucak Yaylası’ndan başlamak bence yerinde bir karar olur.

Deniz seviyesinden 1100 metre yükseklikteki yayla, Sapanca’ya 20 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Doğa harikası alan, zaman zaman Türkiye Off-Road Şampiyonası yarışlarına ev sahipliği yapıyor.

Doğa yürüyüşleri, binicilik, piknik gibi aktiviteler için gayet ideal ortama sahip yaylaya temmuz ayının ikinci haftası giderseniz, oldukça renkli görüntülerin ortaya çıktığı şenlikleri yerinde izleyebilirsiniz.

Kırca Yaylası ise zengin bitki örtüsü ve huzur dolu ortamıyla Soğucak’ın en önemli alternatifi olarak öne çıkıyor. Yalnız bana soracak olursanız, Kırca’nın gözlem yapmak ve fotoğraf çekmek isteyen konuklarına daha fazla fırsat sunduğunu belirtebilirim.

Geyve ilçesinin sınırları içerisindeki yaylanın büyük bölümü, ilkbahar ve yaz mevsimlerinde açan dağ menekşeleri ile kaplanıyor. Üstelik yazın düzenlenen şenlikler sayesinde yerel kültüre dair ilginç detaylar yakalama şansına kavuşabilirsiniz.

Sapanca’da, Kırca ve Soğucak dışında daha birçok yayla bulunuyor. Dolayısıyla ilçeye yönelik ayırdığınız tatil süresine bağlı olarak gezi programınıza ÇiğdemKatırözüSultanpınarGüzlek ve Karagöl gibi seçenekleri de dâhil edebilirsiniz.

Sapanca’da Ne Yapılır?

Sapanca'da ne yapılır blog rehber

Sapanca’da yapılacak en popüler aktivitelerden bazıları:

 • Sapanca tatilinize keyifli bir başlangıç yapmak için göl çevresinde bisiklete binmeye öncelik verebilirsiniz.
 • Alternatif olarak göl kıyısındaki rekreasyon alanında uzun yürüyüşlere çıkabilirsiniz.
 • Sabahları ise Kırkpınar veya Maşukiye’deki mekânlarda kahvaltı yapabilirsiniz. Sapanca, bu konuda konuklarına gayet farklı alternatifler sunuyor.
 • Hazır göl kıyısındayken, balık keyfi yapmayı da unutmamak gerekiyor. Bunun için isterseniz yürüyüş yolu boyunca sıralanan mekânları tercih edebilir ya da kiremitte alabalığı ile ünlü Maşukiye’ye gidebilirsiniz.
 • Çevrenizi saran doğal güzellikleri detaylıca tanımak isterseniz, ATV kiralayıp tura çıkabilirsiniz.
 • Grup aktivitelerinden hoşlanıyorsanız, paintball oynayabilirsiniz.
 • Adrenalin dozu yüksek bir aktivite arayışına girdiğinizde, Naturköy’deki 250 metrelik zipline alanına yönelebilirsiniz.
 • Sabah gün doğumuna yakın bir saatte mutlaka sahile gidin. Çünkü ortaya çıkan manzara, tek kelimeyle harika.
 • Kışın bölgeye giderseniz, Kartepe’de kayak yapmayı da listenize ekleyebilirsiniz.
 • Doğa ile iç içe olmayı seviyorsanız, yaylalarda ya da göle yakın konumdaki koruma alanlarında kamp kurabilirsiniz.
 • Kırkpınar’a gittiğinizde, birbirinden güzel bahçeli evlerin bulunduğu Bağdat Caddesi’nde yürüyüşe zaman ayırın.
 • Bölgedeki otellerde kusursuz spa deneyimi yaşayabilirsiniz.
 • Sapanca gezisi için yaz aylarını tercih ettiyseniz kanodeniz bisikleti ya da sandal kiralayıp gölde gezintiye çıkabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir