En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Sakarya Canlı Sohbet Canlı Chat OdalarıKuzuluk Kaplıcaları

Sapanca’nın bağlı olduğu Sakarya, başta Kuzuluk Kaplıcaları olmak üzere, termal kaynakları ile tanınıyor. Tatil için Sapanca’yı seçmenizdeki ana neden olmasa bile bölgenin bu özelliğinden en azından bir kereliğine mutlaka yararlanmanızı öneririm. Zira bu deneyimin gayet rahatlatıcı ve sakinleştirici olduğunu söyleyebilirim.

Sapanca’ya arabayla 30-35 dakikalık mesafedeki Akyazı ilçesinde yer alan Kuzuluk Kaplıcaları, popülaritesini büyük oranda solunum yolu hastalıklarının tedavisini destekleyici özelliğine borçlu.

Kaplıcalar ayrıca çeşitli cilt ve dolaşım sistemi hastalıklarından, romatizmadan, kireçlenmeden muzdarip bireyler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Hatta tüm yıl boyunca üzerinizde biriken stresin negatif etkilerinden kurtulmak için kaynakların bulunduğu bölgeye gittiğinizde, hastalıklarına çare arayan birçok kişiye de denk gelebilirsiniz.

Tabii benim bu tarz yerlerle ilgili naçizane fikrim, tedaviyi desteklemesi amaçlanıyorsa kaplıcaya gidilmeden önce daima doktor görüşünün alınması ve kontrollü olunması yönünde.

Yılın her dönemi ziyaret edebileceğiniz Kuzuluk Kaplıcaları’nın çevresinde birçok konaklama tesisi bulunuyor. Üstelik bu tesislerde de tıpkı bir zamanlar Pamukkale’de olduğu gibi kaynak sularından yararlanılabiliyor.

Ormanya

ormanya Sapanca gezilecek yerler

Sapanca gezilecek yerler listenizin her yaş grubuna hitap eden mekânları içermesini istiyorsanız, seçenekleriniz arasına Ormanya’yı da yazabilirsiniz.

Kartepe’nin eteklerinde yer alan doğal yaşam parkı, 10 yıllık araştırma ve planlama süreci sonucunda inşa edilmiş. Tesis, 189 hektarlık alanı kaplıyor ve bünyesinde beş farklı ziyarete açık alan bulunuyor.

Ormanya’yı ziyaret eden çocuklu aileler genelde doğrudan hayvanat bahçesine yöneliyor. Çünkü burası çocukların sıkılmadan uzun süre vakit geçirebilecekleri şekilde donatılmış.

Farklı yaş gruplarından çocukların vahşi yaşam ve doğa hakkında kapsamlı bilgi sahibi olması misyonu doğrultusundaysa Doğa Okulu projesi hayata geçirilmiş.

Vahşi Yaşam Alanı, gözlem yapmaktan hoşlananlara hitap ediyor. Hatta doğallığı bozmamak adına gözlem alanları ile canlıların bulunduğu bölgeler arasına herhangi bir engel konmamış. Hayvanat bahçesi ve gözlem alanı ilginizi çekmediyse 26 kilometrelik parkurda yürüyüş yapmayı ya da bisiklete binmeyi tercih edebilirsiniz.

Parkta bu bölümlere ek olarak yardıma muhtaç canlıların bakımı ve rehabilitasyonu ile ilgilenilen Kocaeli Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi bulunuyor. Edindiğim bilgiye göre merkezde, çevre illerdeki doğal hayatın korunmasına yönelik çalışmalar da gerçekleştiriliyormuş.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir