En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Sakarya Canlı Sohbet SiteleriSakarya ilimiz hiç kuşkusuz ki ülkemizin en gözde illeri arasında yer almaktadır. Ancak konumuz Sakarya ilimizden değil bu harika ilimizin en gözde ilçeleri arasında yer alan Akyazı ilçesinden detaylı olarak bilgiler sunacağız. Dilerseniz Akyazı ilçemiz hakkında en geniş bilgileri hemen sunalım.

8841_224Akyazı ilçemizin birçok özellikleri bulunmaktadır. Bununla birlikte oldukça zengin bir tarihe de sahip olan bu harika ilçemiz birçok tarihi kalıntılarını günümüzde halen korumayı başarmıştır. Oldukça görkemli bir görünüme de sahip olan Akyazı ilçemiz harika nitelikleri sayesinde yılın belirli dönemlerinde birçok yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir.

Akyazı İlçemizin Tarihi

Sakarya ilimizin incisi olan Akyazı ilçemiz hakkında özet bilgiler sunduktan sonra şimdi de bu harika ilçemizin tarihi hakkında detaylı olarak bilgiler sunalım.

Konumuzun giriş kısmında da belirttiğimiz üzere Akyazı ilçemiz oldukça zengin bir tarihi geçmişe ev sahipliği yapmıştır. Tarihte Misya ve Bitanya isimleriyle bilinen bu harika ilçemiz tarihte ilk olarak Lidyalılar tarafından yönetilmiş ve sonraki dönemlerde ise Pers İmparatorluğu tarafından yönetilmiştir.

Bu dönem sonrasında Pers İmparatorluğuna savaş ilan eden Büyük İskender savaştan zafer ile ayrılarak Akyazı ilçesini topraklarına katmayı başarmıştır.

Ancak kısa bir süre sonrasında Roma İmparatorluğu ile savaşan Büyük İskender savaştan mağlub olarak Akyazı ilçesini Roma İmparatorluğuna devretmiştir.

Roma İmparatorluğundan sonraki dönemde Anadolu Selçuklular Devleti tarafından ele geçirilen Akyazı ilçesi en son olarak Osmanlı İmparatorluğu tarafından yönetilmiş ve oldukça uzun bir dönem Osmanlı himayesi altında bulunmuştur.

Ekonomisi

8841_228Akyazı ilçemizin tarihi hakkında sizlere detaylı olarak bilgiler sunduktan sonra şimdi de bu şirin ilçemizin ekonomisi hakkında detaylı olarak bilgiler sunalım.

Akyazı ilçemizin ekonomik yapısı geçmiş dönemlere kıyasla oldukça gelişmiştir. Halkının oldukça çalışkan olduğu bu harika ilçemizde başlıca geçim kaynağı tarıma dayanmaktadır. Bununla birlikte Akyazı ilçemizde buğday, pancar ve mısır üretimi de yapılmaktadır.

Aynı zamanda harika bir fındık üretim merkezi de olan Akyazı ilçemizde fındık üretimi de ilk sırada bulunmaktadır. Bu harika ilçemizde yılda yaklaşık olarak 11.000 ton civarında fındık üretilmekte ve ülkemizin dört bir tarafına sunulmaktadır.

Dolayısıyla günümüzde fındık denildiğinde akla ilk gelen fındık üretim merkezlerinden biri de Akyazı ilçemizdir.

Nüfus Durumu

Akyazı ilçemizin ekonomisi hakkında sizlere detaylı olarak bilgiler sunduktan sonra şimdi de bu harika ilçemizin nüfus durumu hakkında sizlere detaylı olarak bilgiler sunalım. Akyazı ilçemizin en belirgin niteliklerinden biri de sanayileşme bakımından oldukça gelişmiş olmasıdır.

Dolaysıyla bu harika ilçemizde göç etme durumu söz konusu olmamaktadır. Nüfusunun önemli bir kısmının ova köylerinde bulunduğu Akyazı ilçemizin şuanki nüfusu ise 85.499 civarıdır. Dolaysıyla nüfus bakımından da oldukça geniş olan bu harika ilçemiz bu önemli niteliği sayesinde de ülkemizin en fazla nüfuslu olduğu ilçeler arasında yer almaktadır.

İdari Yapısı

Akyazı ilçemizin nüfus durumu hakkında detaylı olarak bilgiler sunduktan sonra dilerseniz şimdi de bu harika ilçemizin idari yapısı hakkında detaylı olarak bilgiler sunalım.

Akyazı ilçemiz 1535 tarihine kadar Sapanca’ya bağlı olmaktaydı.
İlçemiz 1867 tarihinde ise Bursa vilayetine bağlanmıştır.
Daha sonraki yıllarda yani 1944 tarihinde ise Kocaeli vilayetine bağlanmış olan Akseki ilçemiz 1954 tarihinde Sakarya’nın il olma özelliği kazanmasıyla birlikte Sakarya vilayetimize bağlanmıştır.

Turizmi

A8841_227kyazı ilçemizin en belirgin özelliklerinden biri de turizm bakımından oldukça gelişmiş olmasıdır. Kumuluk Kaplıca Evleri sayesinde birçok turistlerin uğrak merkezi haline gelen bu harika ilçemizdir. Bu sayede yılın belirli dönemlerinde yerli ve yabancı çok sayıda turistler tarafından ziyaret edilmektedir.

Ayrıca gelişmiş turizmi sayesinde Sakarya ilimizin ekonomisine de önemli katkılar sunabilen Akyazı ilçemiz bu önemli niteliği sayesinde de önemli bir konuma sahip olmaktadır.

Toplamda 10 mahalleden meydana gelen Akyazı ilçemiz toplamda 4 adet belde ve tam 55 adet köye sahip olmaktadır. Dolaysıyla nüfus bakımından oldukça geniş olan bu harika ilçemiz ülkemizin en az göç veren ilçeleri arasında yer almaktadır.

Ulaşımı

Akyazı ilçemizin en belirgin niteliklerinden biri de ulaşımının oldukça kolay olmasıdır. Akyazı ilçemize kış aylarında dahi kolaylıkla ulaşılabilmekte ve bu aylarda dahi ulaşım konusunda herhangi bir zorluk söz konusu olmamaktadır.

Sakarya Sohbet , Sakarya Sohbet Odaları , Sakarya Chat , Sakarya Chat Odaları , Sakarya Sohbet Chat Siteleri içerisinde ; Sohbet var.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir