En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Sakarya Chat OdalarıSizlere Sakarya’nın Kökeninden Bahsedeyim ; Sakarya ili adını aşağı havzasında bulunduğu, topraklarında Karadeniz’e dökülen ve il topraklarını G-K doğrultusunda ortadan ikiye bölerek kat eden Sakarya Nehrinden alır. Sakarya Nehri’nin ise adını nereden aldığına ilişkin bilgiler Frigler dönemine değin uzanmaktadır. Adının nereden geldiği ile ilgili görüşler şunlardır:[4]

  • Eskişehir Çifteler ilçesinin 3 km GD yönünde antik Sangia şehri bulunuyordu. Buradaki kaynaktan çıkan sular önce küçük bir göl haline gelir, sonra akışa geçerek Sakarya Nehrinin kaynağını oluştururlar. Bu antik kentin adının nehre verildiği düşünülmektedir.
  • MÖ 7. yüzyıla kadar bölgeye hakim olan Friglerkutsal saydıkları nehir tanrıları Sangari adını vermişler. Frig ana tanrıçası Kibele‘nin kocası olan Atis’i doğuran Sakarya Nehri’nin kızı Nana’dır. Bu isim önce Sangarios, sonra ise saldırgan manasına gelen Zakharion’a dönüşmüştür.
  • Başka bir rivayet MÖ 3. ve MS 4. yüzyılları arası yöreye hakim olan Bitinya kraliçesi Sangarius’un adının verildiği şeklindedir.
  • Sakar Dede adında bir ermiş nehir üzerindeki köprüden geçerken parasız olması sebebiyle hakarete uğrar ve geçirilmez. Keramet gösterir, dua eder, nehrin yönünü değiştirir. Nehre bugün Erenler ilçe sınırlarında türbesi olan bu Sakar Dede’nin adı verilir.

 Sakarya Sohbet Odaları

İçerisinde Sakaryanın tüm ilçelerinden Bay/Bayan kullanıcılar Chat yapmakta Mavi Durak Sakarya Kampüs Adapazarı Sohbet odaları Sakarya kullanıcı topluluğudur. SohbetVar.NET  web sitesi içerisinde Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü, Taraklı toplamda 16 ilçeye Sohbet hizmeti sağlıyoruz.

SakaryaFm canlı yayın hizmetimizden yararlanabilir online olan djlerimize istekler verebilirsiniz bir yandan Sohbetin tadını çıkarırken aynı anda dilediğiniz müziği de dinleyerek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Chat ve Eğitim imkanını siz değerli kullanıcılarına tamamen ücretsiz sağlıyor. Android kullanıcılarımız için Playstore Apple kullanıcılarımız için ise Applestore uygulamamızı ücretsiz indirebilirsiniz. Bağlantı kopukluluğu ve hız sorunu yaşamadan dilediğiniz gibi Chat yapabilirsiniz üye kaydı üyelik nick kayıt etmek gibi bir zorunluluğuda yoktur.

İsterseniz kayıtsız nick ile takılarak Sohbet edebilirsiniz isterseniz ücretsiz bir şekilde nick kayıt ederek de takılabilirsiniz. Sohbet odalarımız tamamen ücretsizdir. Sohbet alemine web sitemizin de adı olan “Sohbetvar” sloganıyla imza atıyoruz.Bir cevap yazın

Kategoriler


Popüler Yazılar


1337 Defa