En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Sakarya Sapanca Canlı Ortam Chat Kartepe / Kayak Merkezi

kartepe kayak merkezi Sapanca gezilecek yerler

Bana soracak olursanız, Maşukiye’ye kadar gelip de Kartepe’ye uğramamak büyük haksızlık olur. Çünkü bu heybetli dağa zaman ayırırsanız birbirinden güzel yaylalarda piknik yapıp temiz havayı bolca içinize çekebilir, fotoğrafını çekip ölümsüzleştirmeye değer sayısız manzarayla karşılaşabilir ve en güzeli zirvesindeki kayak merkezinde keyifli zaman geçirebilirsiniz.

İstanbul, Eskişehir, Ankara gibi kentlerden ulaşımın gayet kolay olduğu Kartepe Kayak Merkezi’nde, her seviyeden kış sporları tutkunlarının ilgisini çekebilecek pistler bulunuyor.

Üstelik bu pistlerin tümünden tek ski pass ile dilediğiniz gibi yararlanabilirsiniz. Hatta tatil süreniz yeterince uzunsa zirvede bulunan otelde konaklayıp Kartepe deneyimini çok daha yoğun biçimde yaşayabilirsiniz.

Kirazlı ve Kuzu, kayak merkezi dışında Kartepe’yi her yaş grubundan gezginin sıklıkla ziyaret etmelerine olanak tanıyan yaylaların en ünlüleri.

Kışın kar, ilkbaharda ise yemyeşil bitki örtüsü ile kaplanan yaylalar, yazın konuklarına serinleme imkânı veriyor. Kolayca ulaşılabildiğinden daha fazla ziyaretçi çeken Kirazlı’dan, İzmit Körfezi’ne kadar uzanan enfes manzarasını seyredebilirsiniz. Kuzu ise sessiz atmosferiyle gözlem yapmaktan hoşlanan gezginleri kendisine çekiyor.

Kartepe’nin bünyesinde sakladığı güzellikleri keşfetmek isterseniz, çevredeki işletmelerin sundukları çeşitli tur olanakları arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Tıpkı eteklerinde yer alan Maşukiye’de olduğu gibi Kartepe’de de ATV turları son zamanlarda bir hayli revaçta. Ayrıca zirveye giden yol, bisikletle çıkılabilecek kadar rahat. Tabii bazı noktalarında eğim aniden arttığından kondisyon gerektirdiğini unutmamak gerekiyor.

Rüstempaşa Camii

rüstem paşa camii Sapanca'da yapılacak şeyler

Sapanca, doğal güzellikleri ve aktivite zenginliği kadar mimari harikası tarihi yapılarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Doğal olarak ilçeye yönelik seyahat planları yapan gezginler, özellikle yerleşimin çeşitli noktalarındaki camileri Sapanca gezilecek yerler listelerine dâhil ederek bölgenin geçmişini daha detaylı biçimde tanıma olanağına kavuşuyor.

Siz de böyle bir yol izlemeyi düşünürseniz listenize ilk olarak Rüstempaşa Camii’ni ekleyebilirsiniz. Dini yapı, Kanuni Sultan Süleyman dönemi sadrazamlarından Rüstem Paşa tarafından yaptırılmış.

Mimar Sinan’ın imzasını taşıyan camii, 1550-1560 yılları içerisinde inşa edilen külliyenin en önemli parçası konumundaymış. Ancak yapı grubunun imaret, hamam ve kervansaray bölümleri günümüze ulaşamamış.

Sahile yakın konumdaki yapı, birkaç adım uzağındaki kızıl minaresi sayesinde kolayca fark edilebiliyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir