En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Sakarya Sapanca Chat Odaları  Kırkpınar

Kırkpınar Sapanca gezilecek yerler

1864’te bölgeye göç eden Çerkezler’in kurdukları ilk yerleşim olan Kırkpınar, deyim yerindeyse yemyeşil bitki örtüsü ile kaplı bir cenneti andırıyor.

Nüfusları azalmış olsa da bölgede hala Çerkez nüfusu baskın durumda. Zaten mahalle, bu kitle sayesinde gezginlerin en çok ziyaret ettikleri yerlerin başında geliyor.

Huzur dolu sokaklar, konuklarını sıcak bir şekilde karşılayan yerel halk, geniş bahçeli evler, kocaman parklar ve harika mutfak kültürü Kırkpınar’da sizleri bekliyor.

Kırkpınar’ın en gösterişli parkları, Bağdat Caddesi üzerinde bulunuyor. Cadde, aynı zamanda sosyalleşmek ve yöreye özgü lezzetleri tatmak isteyenler için cazip fırsatlara ev sahipliği yapıyor.

Yeme-içme mekânları arasında en etkileyici atmosfere sahip yer olarak Natürel Park Restaurant öne çıkıyor. Yemeğinizi yiyip biraz sindirdikten sonra restoranın bir parçası konumundaki botanik bahçesini gezebilirsiniz.

Kırkpınar’ı, göl kıyısındaki diğer yerleşim bölgeleri gibi dört mevsim ziyaret edebilirsiniz. Ancak bana soracak olursanız buraya ya ilkbaharda ya da sonbaharda gitmek gerekiyor. Çünkü her iki mevsimde de yerleşim çevresinde harika manzaralar oluşuyor.

 Maşukiye

Sapanca gezi notları maşukiye gezisi

Sapanca’da zaman geçirirken sakın ama sakın Maşukiye’yi ziyaret etme fırsatını kaçırmayın. Yerleşimin bu kadar iddialı bir girişi hak etmesinde aslan payı, sizin de kolayca tahmin edebileceğiniz üzere göz alıcı güzellikteki doğasına ait.

Hatta mümkünse, hafta sonu kaçamakları için benim favori mekânlarımdan biri olan Maşukiye’de 1-2 gün geçirmenizi tavsiye ederim. Çünkü bölge, konuklarına yılın her dönemi farklı aktivitelerle keyifli zaman geçirebilme ayrıcalığı sunuyor.

Sırtını Marmara Bölgesi’nin en heybetli dağlarından birine dayayan Maşukiye’nin dört bir yanında alabalık çiftlikleri faaliyet gösteriyor.

Aygır Deresi’nin

Buz gibi sularından beslenen bu tesislerin büyük çoğunluğunun bünyesinde restoranlar bulunuyor. Restoranlara, güne dört dörtlük kahvaltı ile başlamak için gidebilirsiniz. Daha da güzeli öğle ya da akşam yemeği için rotanızı bu mekânlardan birine çevirip kiremitte alabalığın tadına bakabilirsiniz.

Osmanlı döneminde kalma yapılar ve çeşitli doğa sporları olanakları, Maşukiye’yi gezginlerin gözünde değerli kılan diğer unsurlar olarak sıralanıyor.

Bir zamanlar âşıkların gözler uzak kalmak için tercih ettikleri yerleşimin çarpıcı güzellikteki doğasını ATV turlarına katılarak ya da bisiklete, ata binerek keşfedebilirsiniz. Alternatif olarak elinizde fotoğraf makinenizle çevredeki yürüyüş rotalarını da arşınlayabilirsiniz.

Kendi aracınızla Sapanca’dan Maşukiye’ye dakikalar içerisinde ulaşabilirsiniz. Otomobiliniz yoksa da sakın üzülmeyin. Yerel otobüs firmaları, gün boyunca iki yerleşim arasında yolcu taşıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir