En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Sakarya Sohbet Chat SitesiSakarya ilimizin 16 ilçesi bulunmaktadır. 16 ilçenin farklı farklı güzellikleri ve kendine özgü şeyleri vardır.

Sizlere örnekleri ile anlatmadan önce Adapazarı Hakkında biraz bilgi vereyim.

Adapazarı Hakkında

Adapazarı merkez ilçemizdir. Sakarya ilinin merkezi Adapazarı olarak bilinmektedir. Genelde ise Türkiye’nin herhangi bir ilinde Sakarya dediğimizde bilmeyenler çıkabiliyor. Sakarya neresi, nereye yakın, nereye sınır diye soruları duyuyoruz. Fakat Türkiye’nin 80 ilinde Adapazarı dediğimizde bilmeyen çok nadir oluyor. Adapazarı 1999 depreminde de çok hasar aldığı için deprem bölgesi olarak anılmaktadır. Bu yüzden 1999 depreminden sonra inşaat imarı da 2 kat olarak düzenlenmiştir.

Adapazarı’nın Poyrazlar gölünü duymuşsunuzdur. Her bir yanı, her bir köşesi kartpostallık diyebiliriz. Efsane bir güzelliği, temiz havası, ormanı yani kısacası anlatılmaz yaşanır. Adapazarı ilçesine geldiğinizde kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim. Poyrazlar gölü Adapazarı arası 13 Km. Bu mesafe arabayla yaklaşık olarak 18 dakika sürecektir.

Kent Park ise Adapazarı’nın vazgeçilmezi olarak bilinir. Tarihi olarak çok çok eski yıllara dayanmasa da oldukça eski ve mazisi büyüktür. İçerisinde neler var diye soracak olursanız, yeşillik, oturma bankları, temiz havası çok sık kullanılması ise Adapazarı’nın merkezi konumunda olmasıdır. Her mahalleye yakın olması gibi Çark caddesine de aşağı yukarı 500 metre mesafesindedir.

Çark Caddesi Adapazarı’nın hatta Sakarya’nın vazgeçilmezidir. Çark Caddesi içerisinde binden çok esnaf vardır hatta binlerce mi desem yalan olur mu diye düşündüm. İçerisinde ne ararsanız bulabileceğiniz A ‘dan Z ‘ye bütün mağazaların bulunduğu kordon şeklinde caddedir. Bir ucu bir başka güzellikte diğer ucu ise bir başka güzelliktedir. Çark caddesinin bitimi ise uzun çarşı ile birleşmektedir. Çok yoğun olan Çark caddemiz sadece yazları veya kışları yoğun demiyorum çünkü yaz-kış çok yoğun ve kalabalıktır. Fakat kışları öğrencilerinde olduğu zamanlar yere iğne atsanız düşmez şeklindedir.

Sakarya üniversitesi Türkiye’nin diğer bütün illerinde bilinmektedir. Ülkemizin birden çok illerinden öğrencileri misafir eden Sakarya’mız Sakarya Kampüs olarak adını duyurmuştur. Öğrencilerin de yoğun olması Çark Caddesini kışın bir tık daha kalabalık yapıyor tabi ki özellikle hafta sonları pek kalabalıktır.

Adapazarı’nın neyi meşhur?

Adapazarı’nın ıslama köftesi ve Sakarya Nehri onun en meşhur yanlarıdır diyebiliriz. Bölgede çiftçilere, fındık ile uğraşanlara çok sık rastlanır. Yani fındığı da meşhurdur diyebiliriz.

Adapazarı’nda Gezilecek Yerler

Adapazarı’na yolu düşmüş ve oradayken de biraz gezinmek isteyenler için, önerilerimize tarihi bir yapı olan ve bugünlere Doğu Roma İmparatoru 2. Justinianus döneminden, yani M.S. 527 ila 565 yılları arasından,  kalan Justinianus Köprüsü ile başlayacağız. Bu köprünün aynı zamanda Sengarios Köprüsü ya da Beşköprü olarak da anılmakta olduğunu belirtelim. Bu köprü yaklaşık 430 metre olarak yapıldığından, özellikle yapıldığı dönem için oldukça büyüktü ve pek çok tarihi eserde anılmaktaydı.

Ardından ziyaretçilerin Poyrazlar Gölü’nü görmek isteyebileceğini de ekleyelim. 67 hektarlık bir alana yayılmış olan bu göl, birinci dereceden sit alanı olmakla birlikte, aslen adını yanında bulunduğu Poyrazlar Köyü’nden almaktadır. Bu  yüzden diğer bir ismi de mevcuttur ki o ismi Teke Gölü’dür. Poyrazlar Gölü Sakarya Nehri’nin kıyısında bulunmaktadır. Poyrazlar Gölü ve çevresi oldukça geniş bir canlı çeşitliliğine sahip olup, av sezonlarında da pek çok avcının uğrak noktasıdır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir