En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Sapanca Sohbet Chat OdalarıSapancaSakarya iline bağlı ilin batı sınırında yer alan ilçe. Nüfusu 2020 itibarıyla 43.018’dir.[1]

Tarihçe Bilinen yazılı belgelere göre MÖ 1200 yılında Frigyalıların bölgeye gelmesiyle, bir yerleşim yeri olarak adı geçen Sapanca, gerçek anlamda M.S. 378 yılında Bitinya Krallığı tarafından kurulmuştur. Ilk defa 391 senesine ait Lazca bir kaynakta Siphonensis Lacus ismi kullanıldı. Doğu Roma İmparatorluğu döneminde Buanes, Sofhan ve Sofhange adıyla anılmıştır.

Sapanca ve çevresinde 1075 tarihinde Anadolu Selçukluları’nın gelmesiyle bölge Ayan ve Ayanköy adıyla anılmaya başlamıştır. Haçlı Seferleri sonrasında bölge yeniden Bizanslılar’a geçmiştir. 1640 yılında Erzurum seyahatına giderken kasabadan geçen Evliya Çelebi, kasaba hakkında şu bilgileri vermektedir:

” Bir zamanlar İzmitli bir ihtiyar buradaki orman ve çalıları temizleyerek saban yürüttüğünden Sabancı Koca adıyla bir köy kurulur. Sonra zaman geçtikçe Mamur bir hale gelerek Kanuni Sultan Süleyman zamanında kasaba olmuştur.

Kasabada Sarı Rüstem Paşa 170 ocaklı bir han yaptırmıştır. Güzel bir camisi hamamı ve çarşısı vardır. İmaretleri gök kurşunla kaplıdır. 1000 kadar kiremit örtülü ev vardır. İmaretlerin tamamı Mimar Sinan yapısıdır. Bir diğer Mimar Sinan eseri ise Pertev Paşa hanıdır. Bu hayrat eserin çoğu Rüstem Paşa’nın olduğu için vakfın mütevellisi tarafından idare edilmektedir. Buranın bir yeni çeri Serdarı vardır. Övüleceklerinden beyaz kirazı meşhurdur. Hamamının dibinde bir ekmekçi dükkanı vardır.

Bir dervişin hayır duası bereti ile bir çeşit beyaz ve has ekmek somun pişirir ki sabanca somunu adıyla her tarafta şöhret bulmuştur. Kırk bile dursa kuruyup küflenip lezzetini kaybetme ihtimali yoktur. O kadar meşhurdur ki birini ılgarla taze taze Acem şahına götürmüşler o da beğenmiş. O kadar lezzetli ve has ekmek olmasını bazıları suyundadır derler.

Sohbet Odaları

Sapanca Chat Odaları içerisinde genellemesi Sapanca’lı olmakla birlikte topluluğu sapancaya hitap etmektedir. Fakat içerisi sadece Sakaryalı ve Sapancalılardan oluşmuyor. Türkiye’nin 81 il ve ilçelerinden Bay/Bayan arkadaş, eş, dost arayışında olan kullanıcılarımızda bu Sohbet Odaları içerisinde Chat yapmaktadır.

Unutmayalım ve bu başlık sizleri yanıltmasın odaların içerisinde heryerden insanlar var. Portalların amacı Bütün Topluluğu bir odaya doldurmak o odanın içerisinde saygı ve sevgi çerçevesinde seviyeli Sohbet Ortamı sağlamaktır.

Sohbet Chat Kuralları

Sohbet Odaları içerisinde küfür etmek, argo kelimeler kullanmak, hakaret etmek, siyaset konuşmak, odalar içerisinde reklamlar vermek yasaktır. Bir başka kullanıcıyı rahatsız etmek, bir başka kullanıcıyı sözlü veya yazılı taciz etmek kesinlikle yasaktır. Aksi takdirde Odalarımız içerisinden tekrar giremiyeceğiniz şekilde uzaklaştırılacaksınız.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir