En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Sinop Arkadaşlık SitesiSinop Arkadaşlık Sitesi

Sinop Sohbet

Sohbet Odaları altında sunduğumuz Sinop Arkadaşlık Sitesi olarak Sinoplu kullanıcılarımıza yeni arkadaşlar ve yeni Ortam imkanı sağlıyoruz. Üstelik Tamamen Ücretsiz Bedava olarak Sohbet Odaları içerisinde siz değerli kullanıcılarımıza Seviyeli ve Güvenilir Sohbet imkanı ve yeni arkadaşlar edinmenizi sağlıyoruz.

Sadece Sinop ilimizden değil farklı farklı illerden olup da kendilerine Sinoplu arkadaşlar arayan kullanıcılarımız da Sinop Sohbet Odaları içerisinde doyumsuz Sohbet ediyor. Eğer ki Sinop ilinden arkadaş edinip Sinop iline giderseniz sizlere gezilecek yerleri sıralandırayım. Sinoplu kullanıcılarımız bilir fakat farklı illerden olup da kendilerine Sinop ilinden arkadaş arayışında olan kullanıcılarımız için Sinop ilimiz hakkında bilgiler verelim.

Sinop’da Gezilecek Yerler

Sinop Sarıkum Plajı Gölü

En uzun plajına sahip köyü olma niteliğini taşıyan Sinop Sarıkum Plajı Gölü, bölgenin cennet köşelerinden biridir. Plaj ve göle şehir merkezine 25 km uzaklıktaki Sarıkum Köyü’nün içinden geçerek ulaşılıyor. Göle, plaja ve longoz ormanlarıyla çevrili bir doğal yaşam alanına sahip olan bölgede çok sayıda kuş çeşidi, kurbağa ve su kaplumbağası bulunuyor. Sarıkum ismini gölün ve denizin birleştiği yerdeki sarı renkteki çöl kumundan alıyor.

İlginç bir ekosisteme sahip olan bu alanda çöl kumunda yetişebilen bazı bitkiler de yetiştirilmiş ve girişte ziyaretçilere detaylı bilgilerin verildiği bir bilboardla tanıtılıyor.Sinop Sarıkum Plajı Gölü’nün korunmaya çalışmasıdır. 1987 yılında Tabiat Koruma Alanı statüsüne alınarak yapılmış ardından 1991 yılında Doğal Sit Alanı ilan edilmiştir.

Burada bulunan pek çok bitki türüne özellikle Karadeniz Bölgesi genelinde yalnızca burada rastlanmaktadır. Bu da bölgenin farklı ve özel bir ekosisteme ev sahipliği yaptığının bir göstergesidir. Hem araştırmalar hem de geziler için sıklıkla ziyaret edilen Sinop Sarıkum Plajı Gölü, her yönüyle Sinop seyahatinde mutlaka yer verilmesi gereken durakların başında gelmektedir.

Sinop Kalesi

Sinop’ta bulunan ve önemli tarihi yapılardan biri olan Sinop Kalesi, yapılışı hakkında net bilgiye ulaşılamamış olsa da tarihçiler tarafından MÖ 7. yy’a kadar uzandığı tahmin edilmektedir. Şehrin girişinde ve denizin yanı başında yer alan kale, bugün hala ihtişamını korumaya devam etmektedir. Tarih boyunca sık sık istilaya uğramış, Roma, Bizans ve Selçuklu döneminde onarım görmüştür.

Kenti savunma amacıyla yapılan kalenin uzunluğu 2.050 metre, yüksekliği 25 metre iken genişliği de 3 metredir. İki ayrı giriş kapısı da bulunan Sinop Kalesi, 2013 yılında UNESCO tarafından Geçici Miras Listesi’ne alınmıştır. Ayrıca Sinop Kalesi’nden Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde bahsetmektedir. Kalenin yapımında ise tuğla taş, moloz taş ve kesme taş kullanılmıştır. Sinop Kalesi bugün ziyaretçilere açık olup, yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken tarihi durakların başında gelmektedir. Girişte uzun bir merdiven boyunca yukarı çıktıktan yukarıda sizi bir kafe beklemektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir