En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Sinop Kameralı SohbetSinop Kameralı Sohbet Odaları içerisinde Sinop ilimizden binlerce kullanıcı Sohbet Chat yapıyor aynı zamanda kendilerine arkadaş arıyor. Fakat Sinop Kameralı Sohbet Odaları içerisinde sadece Sinop ilimizden değil farklı il ve ilçelerden olup da ama kendilerine özellikle Sinop ilinden arkadaş arayışı içinde olan kullanıcılarımız var.

Farklı il ve ilçelerden olup da illa Sinop ilinden arkadaş arayışı içerisinde olan kullanıcılarımızın kimisinin kökeni Sinop‘dur. Kimisi Sinoplu insanların karakterlerini , davranışlarını , hal ve hareketlerini beğendikleri için Sinop ilinden arkadaş arıyorlar.

Farklı il ve ilçelerden olup da kendilerine Sinop ilinden arkadaş arayan kullanıcılarımız için Sinop ilimizi tanıyoruz. Tanıtıyoruz ki Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Sinop ilinden arkadaş bulup, buluştuklarında ne yapacaklarını, nereye gideceklerini bilsinler şaşkınlığa uğramasınlar. En son ki makalemde inaltı mağarasını tanıtmıştım. Sırasıyla sizlere Sinop ilinde gezilmesi gereken, görülmesi gereken yerleri anlatacağım.

Sinop‘da Gezilecek Yerler

İnceburun Feneri

İnceburun Feneri, ülkemizin en önemli deniz fenerlerinden biri. Bunun nedeni ise, Türkiye’nin en kuzey ucunda yer alıyor olması. İnceburun’da, sahil kenarında, düzlük bir yerde bulunuyor bu sıra dışı fener. Konum itibariyle, diğer deniz fenerlerinin en şanslısı belki de. 1863 yılında inşa edilmiş olan fenerde, çok uzun yıllardır bir aile yaşıyor. İnceburun Feneri’nin farklı yapıda, 12 metrelik bir kulesi var.

Uzaktan bakıldığında dev gibi görünüyor. Öyle değişik mimari bir tarza sahip anlayacağınız. Karadeniz’in karasına meydan okurcasına, bembeyaz vücuduyla duruyor dalgalara karşı. Sinop Merkez’e yaklaşık 20 km mesafede yer alan İnceburun Feneri’ne Ayancık Yolu üzerinden ulaşabilmeniz mümkün. Eğer yolunuz Sinop’a düşerse, İnceburun Feneri’ni de mutlaka ziyaret edin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İnceburun Feneri

Boyabat Kaya Mezarları

Ülkemizin en kuzeyinde bulunan Sinop, gerek Hamsilos Koyu’nun büyük katkı sağladığı doğasıyla hem de çeşitli medeniyetlerin bıraktığı izlerle gezginlerin en merak ettiği şehirler arasındadır… Sinop’ta yer alan ama maalesef çok fazla tanıtımı yapılmayan Boyabat Kaya Mezarları’nı bu sayfamızda sizlerle paylaşacağız.Boyabat ilçesindeki kaya mezarları, Salar Köyü’nün güneydoğusunda bulunmakta.

Kalker kayalara oyularak yapılan kaya mezarlarının yüksekliği 200 metreyi buluyor. Aslan figürlerinin bulunduğu sütun başlıkları ve sütun kaideleri kare şeklinde… Boyabat Kaya Mezarları’nın Paflagonyalılar tarafından yapıldığı tahmin ediliyor.Ülkemizin sağlam kaya mezarlarından sadece biri olan Boyabat Kaya Mezarları, çok fazla tanıtılmadığı için pek bilinmiyor. Sinop gezinize dahil edip bu sağlam kaya mezarlarını ilk keşfedenler arasında olmalısınız. 🙂Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir