En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Şırnak Sohbet OdalarıŞırnak Sohbet Odaları içerisinde Sohbet Chat yapmaya başlamadan önce sizlere biraz Şırnak ilinden bahsedeyim. İlimiz hakkında biraz bilgilere sahip olun ki odalar içerisinde kimler var, kimler yok ve kimler ile Sohbet edeceksiniz önceden bilin.

Şırnak Sohbet Odaları İçerisinde Kimler Var?

Şırnak Sohbet Odaları içerisinde öncelik ile Şırnak halkımız var. Fakat sadece Şırnak halkımız ile bitmiyor. Türkiye’nin 81 il ve ilçelerinden kullanıcılar Şırnak Sohbet Odaları içerisinde çıkabiliyor. Neden diye soracak olursanız sizlere açıklamasını yapayım.

Diğer il ve ilçelerden olup fakat ille Şırnak ilinden Bay/Bayan arkadaş arayışında olan kullanıcılarımız oluyor. Üstelik odamızın adı Şırnak Sohbet Odaları diye içerisine sadece Şırnak halkı girecek diye bir şartı yoktur. İnsanlar kendilerine arkadaşlar ararken illa ki yaşadıkları ilden aramıyorlar. Şırnak ilinden de illa ki İstanbul, Ankara, İzmir veya Sakarya ilinden kendilerine Bay/Bayan arkadaşlar arayışında olan kullanıcılarımız vardır.

Oyüzden Şırnak Sohbet Odaları içerisinde sadece Şırnak halkını görmeyi dilemeyin. Fakat yoğunluk ve çoğunluk Şırnak halkıdır. Şırnaklı olmayan ama Şırnak ilinde ikamet eden kullanıcılarımız da Sohbet Odaları içerisinde Chat yapıyor. Kullanıcılarımızın amaçları ise kendilerine Şırnak ilinden Bay/Bayan olmak üzere arkadaşlar arayışında olmalarıdır.

Şırnak Tarihi Nedir?

Şırnak, tarihsel olarak çok eski bir geçmişe sahiptir. Şehrin geçmişi Kâtip Çelebi’nin 17. yüzyılda yazdığı ‘Seyahatnâme’ ve tarihî rivayetlere göre Nuh Tufanı öncesine dayanır. Bu rivayetlere göre Cizre, tufandan sonra ikinci kez Nuh ve oğulları tarafından inşa edilirken Cizre’nin kızgın sıcağından korunmak için Şırnak, yazlık ve yaylak olarak inşa edilmiştir.

Şırnak, Nuh’un gemisi kalıntılarının olduğu öne sürülen Cûdi Dağı’nın kuzeyinde ‘Şehr-i Nûh’ adıyla kurulmuş, önceleri “Şerneh”, daha sonraki yıllarda ise “Kürdara Şırnak” adını almıştır. Şırnak, tarihte birçok önemli devletin başkentini kendi topraklarında barındırmıştır. Aynı zamanda Guti (Qurtie) imparatorluğunun başkenti olan “Bajarkard”, Silopi ilçesi topraklarındadır. Eski adı Şehr-i Nuh’tur. Şehirdeki bazı aileler Irak Zaho şehriyle akrabadır. Sindi aşiretine mensup bazı köyler vardır.

Şırnak ilinin Coğrafyası Nedir?

İl batıda Mardin, kuzeyde Siirt, kuzeydoğuda Van ve Hakkari illeri, güneyde Irak ve Suriye Devletleriyle çevrilidir. Şırnak ilinin bir kısmı Güneydoğu Anadolu Bölgesi içinde kalır.

Yüz ölçümü 7.172 km2, ortalama 1.400 metre rakımı vardır

İl toprakları bitki örtüsü yönünden iklimin karasal olması doğal bitki örtüsü üzerinde etkili olmuştur. Mevsim içindeki yağışların az olması, doğal bitki örtüsünün bozkır olmasına neden olmuştur. Genelde step görünümündedir. Dağlık kesimlerde bozuk meşeliklere, yükseklerdeyse yer yer ardıçlara rastlanır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir