En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Tekirdağ SohbetÖncelikle merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere diğer makalemde yarıda kaldığım Tekirdağ ilimizin hakkında kaldığım yerden anlatarak başlayacağım. Fakat bilmenizi isteriz ki Tekirdağ Sohbet Odaları içerisinde sadece Tekirdağ ilinden değil Türkiye‘nin 81 il ve ilçelerinden binlerce kullanıcılar Sohbet , Chat yapıyor.

Tekirdağ Sohbet

Tekirdağ Sohbet

Farklı il ve ilçelerden olan kullanıcılarımızın asıl amaçlar ise Sohbet ederken aynı zamanda kendilerine Tekirdağ ilinden arkadaşlar edinmektir. Şimdi gelelim Tekirdağ ilimiz hakkında kaldığımız yere ;

Tekirdağ Coğrafyası

Tekirdağ, ilin batısında yer alan en yüksek tepesini 945 m. rakımlı Ganos Dağı (Işıklar Dağı)’nın oluşturduğu Tekir Dağları hariç genelde düzlüktür. Kuzeyde ilin en önemli akarsuyu olan Ergene nehri bulunur. Ergene yarattığı alüvyonlu ovaların verimliliğiyle il nüfusunun büyük bir kısmını çevresindeki yerleşimlere toplamıştır. Tekirdağ’ın bitki örtüsü Marmara Denizi kıyısında makilik, dağlık alanlarda ormanlık, diğer yerlerde ise step özelliği gösterir.

Tekirdağ’ın iklimi, Akdeniz iklimi ve karasal ikliminin bir karışımıdır. Sahil yöresinde Marmara Denizi’nin etkisiyle nemli bir bölgedir.

Yer şekilleri ve bitki örtüsü

Alçak tepelerde oluşan bölgenin, ana yükseltisi kuzeydoğu-güneybatı doğrultusunda Marmara Denizi’ne paralel uzanan Tekir Dağları’dır. Tekirdağ merkezin ve ilin en yüksek noktası ise bu alanda bulunan Ganos Dağı(965m)’dır. Büyük akarsulardan yoksun olan bölgede, küçük akarsular mevcuttur. Ganos Dağlarındaki meşelikler ve kimi yerlerde bulunan kızılçam ve karaağaç toplulukları başlıca orman varlığını oluşturur.

İklim

Genel iklim özellikleri Akdeniz iklimi ve Karasal iklimin bir birleşimidir. Marmara Denizi çevresinde görülen bu iklime Marmara iklimi de denir. Bir tür geçiş iklimi olan bu iklimde yazlar kurak ve sıcak, bahar ve kış ayları yağışlı geçer. Yağışlar kış aylarında kar şeklinde görülür. Ayrıca Tekirdağ’ın kuzeyde Karadeniz’e kıyısı olduğundan, az da olsa Karadeniz iklimi görülmektedir.

Güncel Nüfus Değerleri (TÜİK 4 Şubat 2021 verileri)

Tekirdağ il nüfusu: 1.081.065 (2020 sonu). İlin yüz ölçümü 6.190  km2‘dir. İlde  km2ye 175 kişi düşmektedir. (Yoğunluğun en fazla olduğu ilçe: 2.154 kişi ile Çerkezköy’dür)

İlde yıllık nüfus artış oranı  % 2,43 olmuştur. Nüfus artış oranı en yüksek ve en düşük ilçeler: Çerkezköy (% 6,13)- Hayrabolu (-% 2,15)

02 Şubat 2021 TÜİK verilerine göre 11 İlçe ve belediye, bu belediyelerde toplam 361 mahalle bulunmaktadır.

İlimiz hakkında şimdilik yeterli bilgiler edindik. Artık Sohbet’e bağlanarak keyif ile Sohbet edebiliriz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir