En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Trabzon Canlı Sohbet OdalarıTrabzon Canlı Sohbet Odaları içerisinde Sohbet Chat yapmaya başlamadan önce sizlere Trabzon ilimiz ve Trabzon Sohbet Odaları hakkında biraz bilgiler vereyim. İlimizi tanıyalım ki Sohbet Odaları içerisinde Sohbet ederken yabancılık çekmeyelim.

Trabzon İli Ve Trabzon Sohbet Odaları İçerisinde Neler Var?

Trabzon İli ve Trabzon Sohbet Odaları

Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık yirmi yedinci şehridir. TÜİK verilerine göre ise Trabzon’un 2020 nüfusu 811.901 oldu. Erkeklerin nüfusu 402 Bin 224, kadınların nüfusu ise 409 Bin 677 oldu. Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz Bölümü’nde yer alan ilin Karadeniz’e kıyısı bulunur. Karadeniz sahili ile Doğu Karadeniz Dağları arasında yer almakta olup yüz ölçümü açısından az bir alan kaplar.

7 Eylül 2010 tarih ve 27695 sayılı resmi gazetede yayımlanan karar ile birlikte 7 belde ve 29 köy tüzel kişilikleri kaldırılarak belediye sınırlarına dahil edilmiştir. Bu son düzenleme ile birlikte belediye nüfusu 402.166’ya çıkmıştır.

Trabzon, günümüzde Karadeniz Bölgesi’nin Samsun‘dan sonra ikinci büyük kentidir. 12 Kasım 2012 tarihinde kabul edilen büyükşehir yasa tasarısı ile büyükşehir belediyesi olmuş ve merkez ilçe kaldırılarak Ortahisar ilçesi kurulmuştur. Trabzon iki il ile birlikte de “şehzadeler şehri” olarak anılır.

Evliya Çelebi Trabzon için şöyle demiş: – Bu şehre küçük İstanbul denilse yeridir. İrem bağları gibi süslü bir şehirdir burası.

Activison imzalı dünyaca ünlü savaş oyunu serisi Call of Duty’nin Soğuk Savaş dönemini anlatan Call of Duty: Black ops Cold War oyununun bazı sahneleri Trabzon’da geçmektedir.

Tarihçe

1838’den kalma harita, Milat’tan hemen önceki dönemi gösterir. Haritada Trabzon’un doğusundan Abhazya’ya değin Proto-Laz oymakları: Kolhis ya da Lazika, Makron‘lar, Sanni‘ler ve Moshi‘ler vardır.

Bölgede çeşitli dönemlerde yapılan arkeolojik kazı ve yüzey taramalarında Yontma Taş (Alt Paleolitik dönem) Çağı’na ait Acheulien ve Mousterien tipi (el baltaları, kazıyıcılar, yonga aletler), Orta Taş Çağı (Mezolitik)’e ait mağaralar Kalkolitik Çağ’a ait yerleşim izlerine rastlanmıştır. Bronz Çağı’nda Karadeniz kıyısında Kaşkalar adlı domuz besleyen ve kendir eken savaşçı bir halkın varlığı Hitit kaynaklarında bildirilmektedir.

Trabzon Sohbet Odaları Amacı Nedir?

Trabzon Sohbet Odaları

Sohbet Odaları içerisinde genelde Trabzon ilinden kullanıcılar var. Tabi ki sadece Trabzon ilinden kullanıcılar değil, Trabzon ilinden kendilerine Bay/Bayan arkadaş arayan kullanıcılarımız da var. Odalarımızın amacı ise insanlara aradıkları il ve ilçelerden arkadaşlar bulmaktır. Tamamen Ücretsiz Bedava Sohbet Odaları hizmeti sağlamaktadır.

Sohbet Odalarımız içerisinde Sohbet Chat yaparak arkadaşlar bulmanız çok basit hiç bir türlü özel bilgi istemeden sizleri sadece şifre belirleyerek üye yapıyoruz. Üye olmadan da Sohbet Chat yapabilir Sohbet Odalarımız içerisinde eğlenebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir