En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Zonguldak SohbetZonguldak Sohbet Odaları içerisinde binlerce Zonguldaklı kullanıcı Sohbet Odaları içerisinde Sohbet Chat yaparak kendilerine arkadaş arıyor. Zonguldak Sohbet Odaları içerisinde ne kadar Zonguldaklı kullanıcılar olsa da aralarında farklı il ve ilçelerden de kullanıcılar var.

Farklı il ve ilçelerden Zonguldak Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar kendilerine Zonguldak ilinden Bay/Bayan arkadaş arayışlarındalar. Zonguldak halkımız bilir fakat başka il ve ilçelerden gelen kullanıcılar için Zonguldak ilimiz hakkında biraz bilgiler verelim. İlimiz hakkında bilgilere sahip olalım ki Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar ile Sohbet ederken yabancılık çekmeyelim.

Zonguldak Sohbet

Zonguldak Hakkında

Jeomorfolojik ve çevresel bilgileri

Zonguldak, Batı Karadeniz Bölgesi’nde, Karadeniz’e batı ve kuzeyden kıyısı olan bir ildir. 3.481 km2‘lik yüz ölçümüyle Türkiye topraklarının binde altısını kaplar. Karadeniz kıyılarından başlayan il toprakları, kuzeyden Karadeniz, kuzeydoğudan Bartın, doğudan ve güneydoğudan Karabük, güneyden Bolu, batıdan ve güneybatıdan Düzce illeriyle çevrilidir.

Zonguldak il merkezi kuzeydoğudan Kilimli ve güneybatıdan Kozlu ilçeleri sınırları ile sınırlandırılmıştır. Çalışma alanında topoğrafik eğim % 5 – 10 arasında değişmektedir. Genel olarak çalışma alanı hemen hemen yılın bütün aylarında yağış altındadır. Karadeniz ikliminin tipik göstergesi olan bu durumun yer altı su seviyesini önemli ölçüde etkileyeceği açıktır.

Sanayi

Bölgedeki önemli sanayii tesislerinin başında Türkiye Taşkömürü Kurumu yer almaktadır.

1830-1848 yılları arasındaki arama ve işletmecilik faaliyetleri hakkında çok ayrıntılı bilgi olmamakla birlikte; 1843 yılına ait resmi belgelerde, Ereğli ve Amasra’da üretilen vapur kömürünün İstanbul‘da pazarlamasından ve gerekli düzenlemelerin yapılmasından sonra devlet hazinesine sağlayacağı katkıdan söz edilmektedir. 1848’de yapılan inceleme ve düzenlemelerle, Ereğli ve Amasra arasında taşkömürü bulunan yerler saptanarak havza sınırları ilk kez tanımlanmıştır.

Filyos Vadisi Projesi

İlk olarak Osmanlı padişahı II. Abdülhamid döneminde dile getirilen Filyos Vadisi’nde demirçelik fabrikaları ve liman projelerini içeren ve Batı Karadeniz Bölgesi’nin kurtuluşu olarak lanse edilen Filyos Vadisi Projesi için müracaat eden 21 firmaya yer tahsisleri 2008 yılının Mart ayının ilk haftasında yapılmış ve projenin hayata geçirilmesi için gerekli çalışmalara başlanmıştır.

        İçindekiler

  1. Zonguldak Sohbet
  2. Zonguldak Sohbet Odaları
  3. Canlı Sohbet Odaları
  4. Zonguldak Canlı Sohbet
  5. Zonguldak Canlı Sohbet Odaları

Yasal Uyarı: Sitemiz yetişkinler için uygundur. Sohbet sitemize giriş yapacak kullanıcıların 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir