En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

İzmit Sohbet Odalarıİzmit Sohbet Odaları

İzmit Sohbet Odaları içerisinde binlerce İzmitli kullanıcılar Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik sadece İzmit , Kocaeli değil Türkiye’nin 81 il ve ilçelerinden kullanıcılar Ücretsiz Sohbet ediyor aynı zamanda kendilerine Kocaeli’den arkadaş arıyor.

Kocaeli , İzmit halkı bilir fakat farklı il ve ilçelerden olan kullanıcılarımız için İzmit ve Kocaeli hakkında kısa bir bilgiler vereyim.

İzmit Hakkında

Coğrafya

İzmit, İzmit Körfezi’nin doğu ucuna yakın bir kıyı kentidir. Asya ile Avrupa arasındaki en önemli geçiş yollarının birinin üzerinde kurulmuştur.

İzmit, Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan Marmara Denizi’nin ve Marmara Bölgesi’nin doğusunda yer alan bir şehirdir. Kuzeyinde Kandıra, doğusunda Adapazarı, güneyinde Kartepe ile Başiskele, güneybatısında İzmit Körfezi ve batı yönünde Derince yer almaktadır. Kara, demir, deniz ve hava yolları ile Türkiye’nin en önemli geçiş noktalarından biri sayılabilir. Türkiye Saati (UTC+2) için esas kabul edilen 30° doğu boylamı İzmit’in doğusundan geçer.

Jeolojik ve coğrafi yapı açısından 40°-41° kuzey paralelleri ile 29-31° doğu meridyenleri arasında bulunmaktadır. İzmit’in yüzölçümü; belediye sınırı olarak 18,71 km², mücavir alan olarak 39,33 km² olmak üzere toplam 58,04 km²;´dir.

İzmit‘in dağları ormanlarla örtülüdür. Bitki örtüsü hem Akdeniz hem de Karadeniz bölgesi özelliği taşır.

Deniz ulaşımı açısından ülkenin en yoğun merkezlerinden biridir.

İzmit 1. dereceden deprem bölgesinde yer almaktadır.

İklim

İzmit‘in ikliminin, Akdeniz iklimi ile Karadeniz iklimi arasında bir geçiş oluşturduğu söylenebilir. İzmit’te yazları sıcak, az yağışlı; kışları ise yağışlı, genellikle ılık geçer. Toprağın karla örtülü kalması 10 günü geçmez. Yazın İzmit Körfez kıyılarında bunaltan sıcaklar yaşanmaktadır.

İzmit‘te şimdiye dek ölçülmüş yüksek hava sıcaklığı 44,1 °C derece (13 Temmuz 2000), en düşük hava sıcaklığı -8,7 °C derece (4 Şubat 1960). İzmit’in yıllık ortalama sıcaklığı ise 14,8 °C derecedir. İzmit’te yıllık yağış miktarı bölgelere göre değişiklik göstererek 768–1153 mm arasındadır.  İzmit’te yeller kışları kuzey ile kuzeydoğudan, yazları ise yalnızca kuzeydoğudan eser.

Nüfus

İzmit nüfusu 2020 yılı sonu itibarı ile 365.893’tür. 184.292 kadın, 181.601 erkek İzmit nüfusuna kayıtlıdır.

İzmit Sohbet

İzmit Sohbet Odası , İzmit Sohbet Odaları , İzmit Sohbet Sitesi , İzmit Sohbet Siteleri olarak adlandırıldı. Chat Odaları ise ; İzmit Chat , İzmit Chat Odası , İzmit Chat Odaları , İzmit Chat Sitesi , İzmit Chat Siteleri olarak adlandırılmıştır.

Yasal Uyarı: Sitemiz yetişkinler için uygundur. Sohbet sitemize giriş yapacak kullanıcıların 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir