En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Mynet Sohbet AnkaraMynet Sohbet Ankara Odaları içerisinde Ankaralı binlerce kullanıcılarımız Sohbet Chat yapıyor ve kendilerine Ankara ilinden arkadaş arıyor. Fakat sadece Ankara ilinden değil Türkiye’nin 81 ilinden kullanıcılar ile karşılaşıyoruz. Başka il ve ilçelerden olan kullanıcılarımızın amaçları ise kendilerine Ankara ilinden Sohbet edecek arkadaşlar aramalarıdır.

Ankara ilimizde yaşayanlar ve Ankaralı olan kullanıcılarımız Ankara ilimizi yeterince tanıyordur. Fakat başka il ve ilçelerden olan kullanıcılarımıza Ankara ilimizi tanıtalım. İlimizi tanımaya ise sıklıkla arkadaş arayışlarının olduğu Çankaya ilçesi ile devam edelim.

Çankaya Hakkında

Çankaya, Türkiye’nin Ankara iline bağlı bir ilçe. Ankara ilinin orta kesiminde bulunan ilçe, Ankara’nın başkent olması ile birlikte Türkiye’nin yönetim merkezi durumuna gelmiştir. Çankaya, 925.828 kişilik yerleşik nüfusu itibarıyla Ankara‘nın ikinci, Türkiye’nin dördüncü en büyük ilçesi konumundadır. Türkiye’nin en kalabalık ilçelerinden biri olarak nüfusu pek çok ilden daha fazladır. Gün içinde iki milyona kadar çıkabilmektedir. 102 lise ve 13 üniversitesi ile ilçe önemli bir eğitim kentidir.

Tarihi

Çankaya sırasıyla Hatti, Hititler, Frigyalılar, Lidyalılar, Pers İmparatorluğu, Makedonya Krallığı, Galatlar, Roma İmparatorluğu, Doğu Roma İmparatorluğu, Büyük Selçuklu İmparatorluğu, Anadolu Selçuklu Devleti, Ahiler ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerini yaşamıştır. 19. yüzyılda önemini kaybeden yerleşim, 20. yüzyılın başlarında Bağdat Demiryolu’nun yapılması, daha sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşı’nı buradan yönetmesi ile gelişti.

Ankara‘nın, 13 Ekim 1923 tarihinde, yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olmasının ardından gelişen Çankaya, 15 Haziran 1936 tarihinde 3012 No.lu Kanun ile ilçe statüsüne erişmiştir. Ayrıca, bu tarihte Elmadağ ve Gölbaşı bucakları Çankaya ilçesine bağlanmıştır. 1960 yılında bucak teşkilatının kaldırılmasıyla Kayaş, Cebeci, Bahçelievler ve Dikmen bucakları bu statülerini kaybetmiştir. 30 Kasım 1983 tarihinde Çankaya sınırlarına dâhil olan Gölbaşı ve Mamak, ilçe statüsüne kavuşarak Çankaya’dan ayrılmıştır.

Coğrafya

Çankaya, İç Anadolu Bölgesi’nin kuzeybatısındaki Yukarı Sakarya Bölümü’nde yer alır. Çankaya’nın doğu ve kuzeydoğusunda yine Ankara iline bağlı Mamak ve Altındağ, güneyinde Gölbaşı, batısında ise Etimesgut ilçeleri bulunur. Çankaya, Orta Anadolu’nun düzlükleri ortasında kayalık bir alanda kurulmuştur. Bu kayalık alan, artık kentin merkezinde küçük bir ada niteliğindedir. Bu adayı yükseltiler çevreler, ortada bir çanak bırakırlar. Eskiden bataklık olan bu çanak, Cumhuriyet döneminde kurutularak yerleşime açılmıştır.

İklimi

İlçede karasal iklim hüküm sürmektedir. Kışları soğuk ve kar yağışlı, yazları sıcak ve kuraktır. Kışları kuru bir ayaz görülür. İlkbahar mevsiminde kırkikindi olarak adlandırılan yükselim yağışları düşer. İç Anadolu Bölgesi’nde Türkiye’nin en az yağış alan bölümü olduğu için ilçede yılın üçte biri güneşli geçer. Ankara il merkezi’nin yıllık yağış ortalaması 404,5 milimetredir. En çok yağış 51,8 mm ile mayıs ayında düşerken, en az yağış 14,4 mm ile ağustos ayında düşer.

Sohbet Odaları içerisinde tanışacağınız arkadaşlarınız ile buluşacak olduğunuz da iklimi sizlere çok lazım olacaktır. 🙂

Nüfus ise ;

Ankara ilinin en yüksek ikinci nüfusuna sahip ilçesi olan Çankaya’nın nüfusu 2020 sayımlarına göre 925.828 kişidir. İlçe ayrıca Türkiye’nin de nüfus bakımından en büyük dördüncü ilçesi konumundadır. 2000 nüfus sayımında 769.331 olan nüfus 21 yılda yaklaşık 156.497 kişi artmıştır. Bir milyona yaklaşan nüfusun 445.235’i erkek; 480.593’ü kadındır. Nüfusun tamamı kentte yaşar.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir