En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Sinop Sohbet SiteleriSinop Sohbet Siteleri içerisinde bakalım neler var.

İçindeki Sohbet Odaları

Sinop Sohbet , Sinop Sohbet Odası , Sinop Sohbet Odaları , Sinop Sohbet Sitesi , Sinop Sohbet Siteleri şeklindedir. Sohbet Odalarımız içerisinde binlerce kullanıcılar var. Bunların hepsi Sinop ilinden olmasa da çoğunluğu Sinop halkıdır. Diğer il ve ilçelerden kullanıcıların Sinop Sohbet Odaları içerisinde ne işi var diye soracak olursanız onunda açıklamasını yapayım.

İnsanlarımız Diğer illerden olsalar da Sinop ilimizden Sohbet , Chat edecek arkadaşlar aramaktalar. Sinop ilinden olmasalar da genelde kendilerine yakın olduğu için Sinop ilimizin sınırında olan illerden kullanıcılar oluyor.

Dünya’nın da doğası ile en büyüleyici şehirlerinin arasında bulunan, çok kalabalık nüfusu olmayan ve en rahatlatıcı şehirlerinden biri Sinop. Sinop’un güzelliği; şairlerin şiirlerine, ressamların tablolarına konu olmuştur. Bundan sonrada olmaya devam edecektir. Öyleyse her doğa severin Sinop gezi rehberinin bulunmalı.

Sinop İlçeleri

Sinop’un ilçeleri; Sinop (İl merkezi), Ayancık, Boyabat, Dikmen, Durağan, Erfelek, Gerze, Saraydüzü, Türkeli’dir. 04 Şubat 2020 TÜİK verilerine göre; merkez ilçe ile birlikte Sinop ilinde dokuz ilçe, dokuz belediye ve bu belediyelerde elli adet mahalle ve ayrıyeten dört yüz altmış beş köy bulunmaktadır.

Yaşlı nüfusun yoğun olduğu illerimiz arasındadır. Nüfusu en çok artan ilçe merkezken, nüfusu giderek azalan ilçesi ise Türkeli’dir.

Karadeniz Bölgesinde yer alan şehir, bölgenin batı ve orta bölümlerinde konumlanır. Orta bölümde ise en uç noktayı belirtir. Boztepe Burnu’nun kara ile birleşme noktasındadır. Sinop ili, Kastamonu, Samsun ve Çorum şehirleri ile de sınır komşusudur.

Sinop Gezilecek ve Tarihi Yerler

Kuzeyinde Karadeniz yer alan Sinop, ülkemizin doğal ve tarihi güzellikleri ile büyüleyen en güzel ve sakin liman şehirlerindendir. Şehir birçok gezilip görülmesi gereken yere sahiptir. Bunlardan önemlileri;

Sinop Kalesi: M.Ö. 8. Yüzyılda Sinop’a yerleşen göçmenlerce yapıldığı bilinmektedir. M.Ö. 7. Yüzyılda Kimmer saldırıları sonucu yıkılmıştır. Pontus döneminde ise onarım görmüştür. 1214 ve 1261 yıllarında Roma ve Bizans hakimiyetleri sonrası Selçuklu Devletinin egemenliği altına girmiştir. Bu dönemde tekrar onarım gören kalenin savunma gücünü artırmak amacı ile bir iç kale yapılmıştır.

İnaltı Mağarası: 2008 yıllarında keşfedilmiştir. Keşfinden bu yana dünyanın her köşesinden ziyaretçileri ağırlamaktadır. Astım hastalığı başta olmak üzere solunum yolu hastalıklarına faydalı olduğu düşünülmektedir. Mağaranın 3,5 Kilometre kadar derinine inilebilmektedir. Serin havası ve kendine özgü doğal yer şekilleri ile farklı bir atmosfer sunar.1 Yorum

  1. Seckin

    5 Kasım 2021 at 17:30

    Kaliteli bir site üstelik yaş sınırlaması da var 18 yaşından küçükler giremiyor buda iyi bişey çoluk çocukla sohbet etmiyoruz

Bir cevap yazın

Kategoriler


Popüler Yazılar


1337 Defa