En iyi Online Sohbet Odaları


Sohbetvar.Net Online sohbet odaları tamamen yeni modern çağa uygun bir şekilde hazırlanmıştır, ister mobil ister bilgisayar üzerinden canlı sohbet odalarına hemen katılabilirsiniz. yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmenin yeni sohbet platformu. hemen şimdi ücretsiz katılın.

Gerçek Kişilerle Canlı Sohbet


Kullanışlı ve kolay sohbet ara yüzü ile, her şehir ve ülkeden yüzlerce kullanıcın katıldığı mobil sohbet odaları katılabilirsiniz, kendi alanında sohbet siteleri aramasında en iyi konumlara sahip olan sohbetvar.net chat sohbet odalarına üye olmadan sohbete katılabilirsiniz.

Üsküdar Sohbet OdalarıÜsküdar Sohbet Odaları içerisinde Üsküdar Sohbet , Üsküdar Sohbet Odası , Üsküdar Sohbet Odaları , Üsküdar Sohbet Sitesi , Üsküdar Sohbet Siteleri şeklinde Sohbet Odalarımız var. Sohbet Odalarımız içerisinde Üsküdar ilçesinden Sohbet Odalarımız içerisinde Sohbet Chat yapan kullanıcılarımız var. Fakat sadece Üsküdar ilçesinden değil genelde İstanbul ilimizin diğer ilçelerinden olup da kendilerine Üsküdar ilçesinden arkadaş arayışında olan kullanıcılarımız da var.

Sizlerin de bildiği gibi Üsküdar İstanbul ilimizin ilçesidir. Üstelik öyle böyle de bir ilçe değildir. Tarihi eser yerleri , vazgeçilmez manzarası, özellikle Kız kulesi de Üsküdar ilçemizdedir. Gezilecek yerleri ve güzelliklerini saymaya başlarsak bitiremeyiz. Bu yüzden sizlere Üsküdar ilçemiz hakkında kısaca bilgiler vereyim.

Kız Kulesi

İstanbul / Üsküdar Hakkında

Üsküdarİstanbul‘un Anadolu Yakası’nda bulunan bir ilçesidir. Üsküdar İlçesi, kuzeyden Beykoz, kuzeydoğudan Ümraniye, doğudan Ataşehir, güneyden Kadıköy ilçeleri ve batıdan İstanbul Boğazıyla çevrilidir.

33 mahalleden oluşan Üsküdar İlçesinin nüfusu, 2020 ADNKS verilerine göre 520.771 kişi olarak tespit edilmiştir. 1926 yılına kadar il statüsünde olan Üsküdar aynı yıl yapılan yasal düzenlemeyle ilçe statüsüne getirilip İstanbul’a bağlanmıştır. 1930’da Kadıköy ve Beykoz’un, 1987’de Ümraniye’nin Üsküdar’dan ayrılarak ilçe olmaları, 2008’de de Örnek, Esatpaşa ve Fetih mahallelerinin Ataşehir ilçesine bağlanmasıyla bugünkü sınırlarına ulaşmıştır.

Köken bilimi

Yerleşimin Antik Çağ’daki ilk adı Khyrsopolis olup Yunanca ‘Altın şehir’ anlamına gelmekteydi. Üsküdar adının, Roma döneminin Roma ordusunun zırhlı süvari birliklerden olan Scutarii ve buradaki Skutarion (Yunanca: Σκουτάριον) Kışlası’ndan geldiği düşüncesi yaygındır. Özhan Öztürk Latince “zırhlı süvari” anlamına gelen Scutarii kelimesi ile Antik Çağ’da bozkırların atlı savaşçıları olarak anınan İskitlerin kendilerine verdikleri “okçular” anlamındaki skudat ismi arasındaki benzerliğe dikka çekmiştir.

Bizanslılarca Hrisopolis (Altınşehir) olarak adlandırılan Üsküdar, 12. yüzyıldan itibaren Skutarion olarak tanınmaya başlamıştır. IV. Haçlı Seferi ile İstanbul’a gelen Geoffroy de Villehardouin, Histoire de la conquête de Constantinople (İstanbul’un Zaptının Tarihi) adlı kitabında bu semt için “Escutaire” sözcüğünü kullanmış ve bu sözcük Fransızca kaynaklarda sık sık tekrarlanmıştır. Skutarion ismi zamanla Üsküdar’a dönüşmüştür.

Topoğrafya ise ;

İlçe toprakları İstanbul Boğazı kıyılarının güneydoğusunda kabaca kuzey-güney doğrultusunda uzanır. Bu toprakların genel eğimi doğu kesimde, Kocaeli Yarımadası’nın iç bölümlerine, güney kesimde Marmara Denizi kıyısına, batı kesimde ise İstanbul Boğazı kıyısına doğrudur. Orta kesimde kabaca kuzeydoğu-güneybatı doğrultusunda uzanan bir sırt yer alır. Bu sırt güney kesimdeki Büyük Çamlıca Tepesi’nde 268 m yüksekliğe erişir. Büyük Çamlıca Tepesi, Üsküdar İlçesi’nin en yüksek noktasıdır. Öbür önemli yükselti 227 m’lik Küçük Çamlıca Tepesi’dir.

Üsküdar İlçesi’nde başlıca akarsu, Küçüksu Deresi’nin başlangıç kollarıdır. Beylerbeyinden denize dökülen İstavroz Deresi Kısıklı eteklerinden çıkarak akar ancak son yıllarda bu derenin üstü birçok yerde kapatılmıştır. İstanbul İli’nde koruların azımsanmayacak kadar yer kapladığı ilçelerden biri de Üsküdar’dır. İstanbul Boğazına olan sahil uzunluğu 12 km’dir.7 Yorumlar

 1. Bambam

  25 Ekim 2021 at 23:56

  İlk defa girdim fakat içerisi çok güzel sanalalemde takılacağım zaman yine sizi tercih edeceğim

 2. CeO

  26 Ekim 2021 at 06:51

  Sitenizin adını arkadaşımdan duydum ve bende bir yorum yazmak istedim Sohbet Odalarınıza girdim çok sıcak içten insanlarla tanıştım

 3. Cem54

  2 Kasım 2021 at 01:02

  Bu kadar topluluğu nasıl bir araya topladınız hayret vallahi

 4. CeO

  2 Kasım 2021 at 01:02

  Arkadaşlar Sohbet geneline telefon numaramı yazdım fakat siteden atıldım

 5. Seckin

  2 Kasım 2021 at 23:20

  Gerçekten güzel bir site izmitten baya arkadaş edindim

 6. Hande

  3 Kasım 2021 at 12:29

  Eski mirclerden aldığım zevki sonunda bu sitede yakaladım

 7. Vezir

  8 Kasım 2021 at 14:36

  Çok eski olmasa da kullanıcıları çok fazla yönetim kadrosu iyi çalışıyor olmalı

Bir cevap yazın

Kategoriler


Popüler Yazılar


1337 Defa